seks bez zobowiązań

Seks bez zobowiązań to zdaniem wielu osób czysta przyjemność, można oddać się ekstazie, nie przejmując kłótniami i niesnaskami w rodzinie.  Jak jest w rzeczywistości? Czy naprawdę seks bez zobowiązań przynosi większą satysfakcję niż zbliżenia w stałym związku?

Seks bez zobowiązań to temat, który wciąż budzi ogromne emocje. Jedni uważają, że zbliżenia dwojga ludzi powinno stanowić owoc ich miłości. Drudzy traktują seks tak samo jak jazdę na rowerze, czyli pewną formę aktywności fizycznej, która przynosi satysfakcję. Czy można oddzielić życie erotyczne od uczuciowego i czerpać z niego jedynie ekstatyczne doznania?

 

Seks bez zobowiązań, czyli jak zaspokoić potrzeby, będąc zabieganą

Seks bez zobowiązań ma swoje zalety, jak i wady. Osoby, które współżyją z przygodnymi osobami lub ze swoimi znajomymi, koncentrują się tylko na przyjemności, jaką niesie ze sobą zbliżenie. W ich przypadku kluczową rolę odgrywa orgazm, który powinien być jak najintensywniejszy i najdłuższy. Udane życie seksualne wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Ponadto zmniejsza ryzyko zawału i zwiększa odporność. Seks bez zobowiązań pozwoli czerpać to,  co w życiu erotycznym najlepsze. Partnerzy nie muszą tracić czasu na lepsze poznanie, rozmowy i flirt. Od razu przechodzą do rzeczy i wprawiają się nawzajem w stan ekstazy. Seks bez zobowiązań cieszy się coraz większą popularnością, bowiem w XXI wieku większość z nas żyje w ciągłym niedoczasie. W związku z tym powoli zaczyna nam brakować czasu na związek  i budowanie głębokich relacji.

Życie uczuciowe wymaga trochę czasu, którego my coraz częściej nie mamy. Niemniej potrzeby pozostają takie same, a seks znajduje się u podstaw piramidy Maslowa i uchodzi za potrzebę o charakterze fizjologicznym. Osoby, które nie zaspokajają jej i decydują się na abstynencję seksualną, z czasem czują się coraz gorzej. Chodzą podenerwowane, łatwo wyprowadzić je z równowagi itp. Do dolegliwości ze strony  psychologicznej dochodzą objawy fizjologiczne. W przypadku pań  brak seksu może doprowadzić do problemów z narządami płciowymi. Zespół Kehrera to przypadłość, której towarzyszą zmiany w obrębie organów rozrodczych, których w żadnym wypadku nie należy lekceważyć.

Seks bez zobowiązań przypomina budkę z fast foodem. Pozwala w prosty i szybki sposób zaspokoić potrzebę fizjologiczną.  Nie oznacza to jednak, że jedzenie hamburgerów czy współżycie bez miłości wpływa korzystnie na nasz organizm. Zawsze można powalczyć o to, by to, czym zaspokajamy swoje potrzeby fizjologiczne, było jak najwyższej jakości. Seks bez zobowiązań to ciekawe rozwiązanie, ale tylko na krótką metę. Z czasem człowiek zaczyna czuć się samotny i tęskni za stałym związkiem, który zapewniłby mu bezpieczeństwo.

Wolny seks po zakończeniu wieloletniego związku

Seks bez zobowiązań to rozwiązanie praktykowane przez wiele osób na pewnwolny seksym etapie życia.  Gdy po rozstaniu z ukochanym minęło niewiele czasu  i nie jesteśmy gotowe na nową miłość, erotyczne igraszki z nowo  poznanym przystojniakiem mogą wpłynąć pozytywnie na nasz nastrój. Seksem można i warto się bawić, spełniając swoje fantazje. Pytanie jednak, jak daleko można się posunąć, aby się nie sparzyć?

Życie seksualne wolne od zobowiązań

Seks bez zobowiązań nie wymaga od nas znoszenia obecności drugiego człowieka we współdzielonym mieszkaniu. Obowiązki domowe to na ogół rutyna, która  usypia namiętność w związku. Z drugiej strony codzienność składa się z powtarzalnych czynności, nie sposób od nich wszystkich uciec.  Decydując się na przygodny seks, nie musimy przejmować się porozrzucanymi skarpetkami, niespuszczaniem deski w toalecie czy złym segregowaniem odpadów. Gdy mieszkamy z partnerem jego wady stają się dla nas dokuczliwe. W rezultacie wiele kobiet usilnie walczy z nawykami swoich ukochanych, które uważa za niewłaściwe. Seks bez zobowiązań nie wymaga od nas zaangażowania ani otwarcia serca. Jeśli zdecydujemy się na to drugie, musimy się liczyć z bólem i odrzuceniem.

Przygodny seks a próba gwałtu

Seks bez zobowiązań niesie ze sobą szereg zagrożeń. Przede wszystkim nigdy nie wiemy, kim okaże się nowo poznany  przystojniak. Gdy wpuścimy go do domu, istnieje ryzyko, że nas pobije, okradnie lub zmusi do nieakceptowanych przez nas form aktywności seksualnej. Na igraszki erotyczne z obcym mężczyzną lepiej wybrać hotel i zarejestrować się w recepcji. Jeśli komuś bardzo zależy na seksie na obrzeżach miasta lub w parku porośniętym krzakami, warto zastanowić się, czy dla paru chwil przyjemności chcesz zaryzykować własne życie i zdrowie?

Czy można uprawiać seks bez miłości?

Ponadto seks bez zobowiązań nie zawsze kończy się tak, jak byśmy tego chciały. Zwłaszcza przy serii spotkań z tą samą osobą, istnieje ryzyko, że jedna ze stron się zaangażuje. Układ układem, ale nie sposób kontrolować swoich uczuć. Można ich jedynie nie wyrażać i przestać się spotykać, gdy poczujemy motylki w brzuchu. Wybierając seks bez zobowiązań, ryzykujesz, że  i tak się zakochasz, a źle ulokowane uczucia wywołają u ciebie cierpienie.

 

Uważaj, na choroby przenoszone drogą płciową!

Seks bez zobowiązań to także zwiększone ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Choć przed większością z nich  chroni prezerwatywa, to warto pamiętać, iż kondomy bywają wadliwe. Podczas stosunku mogą zsunąć się lub  pęknąć. Ponadto nowo poznany mężczyzna może próbować nas zmusić do seksu bez zabezpieczenia, ponieważ nie lubi „gumek”. Zdarza się też, że w ferworze gry wstępnej zapominamy o prezerwatywie… Seks bez zobowiązań może zakończyć się niechcianą ciążą. Co zrobisz  w takiej sytuacji? Czy będziesz potrafiła odnaleźć ojca dziecka i zwrócić się do sądu z wnioskiem o ustalenie ojcostwa?

Seks bez zobowiązań to nie tylko chwila zapomnienia i rozwiązanie idealne dla singli, ale też sporo niebezpieczeństw.  Nigdy nie wiemy, czy nie zaczniemy traktować ludzi przedmiotowo i czy pewnego dnia uda nam się stworzyć stały związek z kimś, kto na to zasługuje… Seks bowiem jest jak narkotyk, który uzależnia i w związku z tym każdego dnia musisz dostarczać swojemu organizmowi większe dawki podniet. Wolny seks może stanowią fascynującą przygodę. W końcu każdego dnia uprawiasz go z kimś innym, posiadającym ciekawym bagaż doświadczeń.  Z drugiej strony trudno obnażyć się przed osobą, której w ogóle nie znamy. Seks bez zobowiązań nie jest dla wszystkich. Jeśli szybko angażujesz się w erotyczne relacje, bez miłości orgazm jest dla ciebie jedynie niedoścignionym marzeniem itp., skup się na poszukiwaniu kandydata na życiowego  partnera.

 

Irmina Cieślik