Polecamy!

Przed jakimi chorobami chroni prezerwatywa?

prezerwatywa

Środki takie jak prezerwatywy, pełnią nie tylko formę antykoncepcji ale zabezpieczają również przed chorobami. Przed jakimi chorobami chroni prezerwatywa?

Zdrowie intymne

Czy odpowiednio dbamy o zdrowie intymne? W wielu przypadkach odpowiedź nie byłaby zadowalająca. Tak jak troszczymy się o ogólne zdrowie i bezpieczeństwo, powinniśmy zadbać również o sprawy intymne. Kontakty seksualne niosą bowiem ryzyko zarażenia czy infekcji, szczególnie jeśli mowa o przypadkowym partnerze lub co braku zabezpieczenia. Prezerwatywa stanowi ochronę przed niechcianą ciążą i wieloma, nawet tymi poważnymi chorobami. To klucz naszego bezpieczeństwa, którego użycie powinno być barierą ochronną. W grę wchodzą nie tylko kwestie higieny ale naszego zdrowia, dlatego lepiej się zabezpieczyć, niż później żałować.

Przed jakimi choroba chroni prezerwatywa?

Tak mała rzecz jak prezerwatywa może uchronić nie tylko nasze zdrowie intymne. Wiele chorób przenoszonych drogą płciową ma swoje skutki także w pozostałych układach ciała oraz prawidłowej pracy całego organizmu. Dlatego tak często przestrzega się przed seksem bez zabezpieczenia w formie prezerwatywy. Lista chorób jest bardzo długa, ale dziś przedstawiamy te, które warto poznać.

Kiła

Kiła to choroba, którą możemy zarazić się przez stosunek płciowy a nawet pocałunek. Źródłem choroby jest krętek blady. Pierwsze objawy to owrzodzenie w miejscu zakażenia. Następnie pojawiają się krosty na dłoniach oraz stopach, które mogą utrzymywać się nawet przez okres roku czasu. Kiła atakuje układ nerwowy, wątrobę, kości, stawy oraz serce. Jej skutkiem bywa paraliż lub śmierć, dlatego nie warto bagatelizować początkowych objawów.

Rzeżączka

Rzeżączka to kolejna choroba weneryczna. Długo utrzymujące się pieczenie przy oddawaniu moczu to jeden z jej objawów. Nieleczona choroba prowadzi do bezpłodności u mężczyzn i kobiet, dlatego najlepiej zgłosić się do lekarza zaraz po zaobserwowaniu zmian.

HIV

prezerwatywa

HIV to jedna z najbardziej niebezpiecznych chorób. Seks bez użycia prezerwatywy, z osobą zarażoną wirusem niesie wysokie ryzyko zarażenia. Wirus ten jest związany z naszą odpornością. Osoby chore mogą normalnie żyć, bez żadnych objawów klinicznych. Jednak wirus HIV może wywołać AIDS. Choroba ta rocznie zbiera milionowe żniwo. Prezerwatywa zwiększa ochronę przed zarażeniem HIV i tym samym tragicznych jego skutków.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz