Ścierki z mikrofibry

Ścierki z mikrofibry i gąbki do mycia naczyń stanowią podstawę wyposażenia każdej kuchni. Z ich pomocą możemy zdziałać wiele rzeczy, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Wynika to z właściwości materiałów, z których zostały wykonane. W niniejszym artykule przedstawiamy ciekawostki na temat ścierek z mikrofibry i gąbek do mycia naczyń.

Spis treści:

  1. Ścierki z mikrofibry – produkt do zadań specjalnych
  2. Dlaczego ścierki z mikrofibry zbierają więcej brudu niż zwykłe ścierki?
  3. Do czego można wykorzystać ścierki z mikrofibry?
  4. Czy ścierki z mikrofibry można prać?
  5. Gąbki do mycia naczyń przydatne przy czyszczeniu kwiatów
  6. Gąbka do mycia naczyń pomoże ci zbić gorączkę
  7. Zmywak do naczyń jako mydelniczka
  8. Gąbki do mycia naczyń uchronią warzywa przed zepsuciem
  9. Gąbka do mycia naczyń pomoże ci pozbyć się kłaczków z płaszcza
  10. Zmywak do naczyń jako separator przy malowaniu paznokci

Ścierki z mikrofibry – produkt do zadań specjalnych

Do codziennego czyszczenia blatów oraz powierzchni użytkowych w kuchni zazwyczaj wystarczają zwykle ściereczki i gąbeczki. Gdy z garnka wykipi odrobina wody, blat przez nieuwagę pobrudzimy okruszkami chleba, sprawdzi się zwykły kawałek materiału. Jednak gdy plama jest tłusta lub powierzchnia wymaga polerowania, do akcji muszą wkroczyć ścierki z mikrofibry. Tylko one poradzą sobie z tak wymagającymi zadaniami.

Ścierki z mikrofibry

Dlaczego ścierki z mikrofibry zbierają więcej brudu niż zwykłe ścierki?

Zwykłe ścierki do kuchni zazwyczaj zostały wykonane z bawełny, nylonu lub poliestru. Tego typu artykuły zbierają zabrudzenia, jednak po ich użyciu wciąż można dostrzec drobinki kurzu. Aby poradzić sobie z tłustą plamą, często musimy użyć wielu ścierek kuchennych. Te bowiem zostały wykonane z materiałów o niskim zagęszczeniu włókien, przez co ich pojemność sorpcyjna, czyli zdolność do pochłaniania różnych substancji, jest stosunkowo niewielka. Ścierki z mikrofibry wyróżniają się wysokim zagęszczeniem włókien. W rezultacie lepiej zbierają brud, w tym tłuste plamy czy cząstki kurzu.

Do czego można wykorzystać ścierki z mikrofibry?

Ścierki z mikrofibry charakteryzują się szerokim spektrum zastosowania. Można za ich pomocą szybko pozbyć się mokrych plam po rozlanych napojach. Jak wcześniej wspominaliśmy, tego typu produkty charakteryzują się wysoką chłonnością. Z ich pomocą oczyścisz też toaletkę czy biurko z kurzu, który często niechętnie przykleja się do zwykłych ścierek.  W związku z tym, iż ścierki z mikrofibry nadają się do polerowania, można je wykorzystać podczas mycia okien. Dzięki nim nie tylko pozbędziesz się brudu, ale też sprawisz, że szyba będzie lśniła w promieniach słońca. Wiele osób boi się czyścić zwykłymi ściereczkami krany i kurki w kuchni oraz łazience. Armatura charakteryzuje się bowiem wysoką podatnością na uszkodzenia mechaniczne i powstawanie skaz. Jeśli do jej polerowania wykorzystasz ścierki z mikrofibry, unikniesz przykrych niespodzianek.

Ścierki z mikrofibry

Czy ścierki z mikrofibry można prać?

Zwykłe ścierki kuchenne zazwyczaj nie nadają się do prania. Gdy ulegną zabrudzeniu, trzeba je wyrzucić do kosza, co nie jest najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia ochrony środowiska czy domowych finansów. Ścierki z mikrofibry nadają się do prania. Można je wrzucić do pralki, przy czym nie powinno się używać środków do prania oraz ustawiać wysokiej temperatury, ponieważ te dwa czynniki w połączeniu mogą je uszkodzić.  Zaleca się, aby ścierki z mikrofibry moczyć w misce z wodą, następnie wycisnąć jej nadmiar i powiesić do wyschnięcia. Decydując się na ich zakup, nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale też wygenerujesz mniej odpadów. Wysokiej jakości ściereczki z mikrofibry zamówisz w sklepie internetowym worki.com.pl. Oferuje on szereg artykułów przydatnych przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.

Gąbki do mycia naczyń przydatne przy czyszczeniu kwiatów

Gąbki do mycia naczyń to element wyposażenia kuchni, który każdy z nas posiada, jednak nie zawsze zdaje sobie sprawę z ich wszechstronnego zastosowania. Tymczasem z ich pomocą można oczyścić rośliny doniczkowe. Bardzo często gdy trzymamy je na parapecie czy podłodze, te pokrywają się warstwą kurzu, który unosi się w powietrzu. Liście roślin sprawiają wówczas wrażenie zmatowionych i nie prezentują się zbyt estetycznie. Na szczęście można dość łatwo pozbyć się problemu. Wcale nie trzeba do tego celu kupować kosztownych nabłyszczaczy do roślin. Wystarczy miska z ciepłą wodą i gąbka do mycia naczyń. Po przetarciu nią liści na mokro, wycieramy je papierowym ręcznikiem, aby uniknąć nieestetycznych zacieków.

gąbki do naczyń

Gąbka do mycia naczyń pomoże ci zbić gorączkę

Gorączka stanowi naturalną reakcję układu odpornościowego, gdy do organizmu wniknie patogen, który zaczyna się namnażać. Nasz ustrój usiłuje go zwalczyć, przydatna jest w tym podwyższona temperatura ciała.  Niestety, gorączka mocno daje nam się we znaki i wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. Można ją lekko zbić, robiąc chłodne okłady. Wystarczy zamoczyć gąbkę do mycia naczyń w chłodniejszej wodzie, a następnie przyłożyć ją do rozgrzanego czoła. Warto jednak zadbać, aby podczas chłodzących okładów wokół były zamknięte okna i wyłączony wentylator. W przeciwnym wypadku może nas przewiać.

Zmywak do naczyń jako mydelniczka

Mydło w kostce nie cieszy się najlepszą renomą. Wszystko to zasługa jego konsystencji. Gdy myjemy nim dłonie, to kostka ulega zmoczeniu. Nadmiar wody sprawia, że mydło nieestetycznie rozpuszcza się na mydelniczce. W dłuższej perspektywie sporo produktu ulega zmarnowaniu. Aby tego uniknąć, na mydelniczce postaw zmywak do naczyń, a na nim mydło. Tego typu akcesoria kuchenne charakteryzują się wysoką pojemnością sorpcyjną, dzięki czemu doskonale wchłoną nadmiar wody z kostki. Należy jednak pamiętać, aby codziennie wypłukać i wysuszyć zmywak do naczyń. W przeciwnym wypadku stanie się on prawdziwą bombą biologiczną, w której namnażać będą się bakterie i pleśnie.

gąbki do naczyń

Gąbki do mycia naczyń uchronią warzywa przed zepsuciem

Nie zawsze potrafimy kupić tyle żywności, ile naprawdę potrzebujemy w danym momencie. Zdarza się, iż ulegamy magii promocji, a potem martwimy się, co zrobić, aby świeże warzywa nie uległy zepsuciu. Mamy na to pewien patent. Do szuflady w lodówce, w której umieszczasz płody rolne, wstaw kilka czystych gąbek do mycia naczyń. Dzięki  ich wysokiej chłonności pozbędziesz się wilgoci, która przyczynia się do psucia warzyw i owoców.

Gąbka do mycia naczyń pomoże ci pozbyć się kłaczków z płaszcza

W chłodniejsze dni zakładamy płaszcze. Niestety, te bardzo często obchodzą kłaczkami. Do ubrania przykleja się sierść zwierząt, ale też nitki czy kuleczki z innych materiałów. Można się ich pozbyć, sięgając po gąbkę do mycia naczyń. Jej szorstka część doskonale sprawdza się do wyczesywania i zbierania kłaczków z płaszczy.

gąbki do naczyń

Zmywak do naczyń jako separator przy malowaniu paznokci

Wraz z nadejściem lata częściej będziemy sięgać po odkryte obuwie, w tym sandały. W związku z tym warto zadbać o piękny wygląd naszych stóp. Malowanie paznokci u nóg wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Palce na siebie nachodzą, przez co kolorowa emalia łatwo może przemieścić się z płytki na skórę. Aby tego uniknąć, stosuje się specjalne separatory. Te możesz samodzielnie wykonać w domowym zaciszu, tnąc zmywak do naczyń na mniejsze fragmenty, a następnie umieszczając je między palcami. Dzięki temu unikniesz nieestetycznych zacieków z kolorowego lakieru do paznokci na skórze palców. Gąbki do mycia naczyń w przystępnej cenie zamówisz w sklepie internetowym worki.com.pl, gdzie znajdziesz wiele akcesoriów przydatnych w domu. To doskonała okazja, aby w jednym miejscu zamówić więcej niezbędnych rzeczy i tym samym zaoszczędzić na kosztach przesyłki.