ruch-sposobem-na-niektore-ciazowe-dolegliwosci

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety, który może nieść ze sobą także pewne niedogodności. Zawsze warto skonsultować je z lekarzem prowadzącym, aby poznać
ich przyczyny i dowiedzieć się, jak radzić sobie z niektórymi z nich.

Dobrym panaceum na ciążowe dolegliwości jest aktywność fizyczna, która sprzyja rozwojowi dziecka, poprawia samopoczucie mamy, ale także pozwala na lepsze przygotowanie organizmu kobiety do porodu. Regularne ćwiczenia, indywidualnie dobrane do możliwości każdej mamy, zapobiegają bólom pleców, huśtawce nastroju czy popuszczaniu moczu.

Mamo, poznaj korzyści płynące z ćwiczenia mięśni dna miednicy!

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie kampanii CoreWellness – wewnętrzna siła 28% badanych kobiet nie podejmowało żadnej aktywności fizycznej w okresie ciąży. _Kobiety często nie wiedzą o tym, jakie korzyści płyną z dbania o aktywność fizyczną w okresie ciąży. Dzięki regularnemu, ale także niewielkiemu wysiłkowi polepsza się sprawność układów: krążenia, oddechowego i mięśniowego.

Istnieją ćwiczenia, które mogą być wykonywane nawet przez kobiety w zaawansowanej ciąży. Są to ćwiczenia mięśni dna miednicy (tzw. mięśnie Kegla). Wzmocnione ułatwiają urodzenie dziecka, gdyż dzięki nim faza parcia jest krótsza i mniej bolesna. Dodatkowo, dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla pozwalają uniknąć kłopotliwej sytuacji z popuszczaniem moczu w okresie ciąży jak i po niej_ – komentuje ekspert kampanii „CoreWellness – wewnętrzna siła” prof. Włodzimierz Baranowski.

CoreWellness