nabierz-ksztaltow-z-pomoca-kwasu-hialuronowego

Medycyna estetyczna powala rzeźbić swoje ciało. W miejscach, gdzie tkanki tłuszczowej jest zbyt dużo, poleca się wykonanie zabiegu odsysania. A co zrobimy z miejscami, które są naszym zdaniem zbyt „płaskie” lub ich kontur wydaje nam się za mało atrakcyjny? Tu z pomocą przychodzą wypełniacze.

W salonach medycyny estetycznej dostępny jest zabieg objętościowego konturowania sylwetki przeprowadzany z użyciem preparatu Macrolane™. Jest to bezpieczny produkt na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego, który jest naturalnym składnikiem naszego organizmu. Dlatego właśnie może być wstrzykiwany w dużych ilościach i uzupełniać takie powierzchnia jak pośladki, a także uda, łydki i piersi.

Czym jest Macrolane™ ?

To żel, składający się w 98% z wody i w 2% z kwasu hialuronowego. Co oznacza że ten drugi składnik jest stabilizowany? W procesie tworzenie Macrolane™ kwas hialuronowy podlega procesowi stabilizacji, który minimalnie modyfikuje jego skład, dlatego niewiele różni się on od naturalnego pierwowzoru. Poza tym jego “niezwierzęce pochodzenie” sprawia, że jest biotolerancyjny i nie wywołuje u pacjentek reakcji alergicznych.

Na czym polega zabieg modelowania sylwetki z użyciem Macrolane™?

Polega on na wstrzyknięciu żelu, w pożądaną okolicę ciała piersi, uda, łydki lub pośladki, w takiej ilości, aby kontury spełniały oczekiwania pacjentki i były proporcjonalne w stosunku do całej sylwetki. Zabieg jest mało inwazyjny i trwa od 30 do 90 minut, w zależności od ilości wstrzykiwanego preparatu. Jest przeprowadzany w higienicznych warunkach gabinetów medycyny estetycznej i nie wymaga znieczulenia i późniejszej hospitalizacji. W porównaniu z innymi metodami uwypuklania kobiecych kształtów nie pozostawia blizn. Najlepsze efekty uzyskają Panie o masie ciała zbliżonej do idealnej, z dobrze napiętą skórą, nie wykazującą nadmiernej wiotkości tkanek.

Efekt użycia stabilizowanego kwasu hialuronowego

Wizualny efekt powiększenia pożądanej części ciała jest natychmiastowy i utrzymuje się przez okres 18 do 24 miesięcy. Lekarz prowadzący powinien zaproponować coroczny zabieg korygujący, który podtrzyma efekt zabiegu. Tuż po aplikacji kontur okolicy wypełnianej materiałem jest nieco obrzęknięty, co ustępuje po około tygodniu od zabiegu. Wówczas możemy się cieszyć ostatecznym wynikiem wypełnienia. Z czasem kwas hialuronowy stopniowo i powoli wchłania się do organizmu.

Postępowanie tuż po zabiegu

Przez okres trzech tygodni należy unikać dużych wysiłków fizycznych, a w przypadku modelowania pośladków – silnych nacisków na tę cześć ciała. Zaleca się również noszenie obcisłej bielizny modelującej, która utrzyma materiał w miejscu jego podania.

Powikłania po zabiegu

Ewentualne komplikacje mogą mieć charakter ogólnochirurgiczny. Zdarza się, że na pośladkach pojawia się krwiak, infekcja lub blizna przedrostowa w miejscu nakłucia skóry. Rzadkością jest brak pożądanego wyniku operacji, asymetria kształtu spowodowana przemieszczeniem się materiału lub jego zbyt szybkim wchłonięciem. Na szczęście nawet w przypadku niepowodzenia zabiegu, po pewnym czasie biokompatybilny kwas hialuronowy wejdzie w naturalny metabolizm ustroju i wchłonie się w miejscu podania.

Zastrzyk z Macrolane wyjątkowo dobrze sprawdza się w modelowaniu pośladków. W porównaniu np. z implantami jest podawany ponad powięź głęboką i nie ingeruję w warstwę mięśniową. Jest to również doskonałe narzędzie stosowany do poprawienia każdej okolicy ciała, która wymaga dodania nieco objętości. Dlatego częściej preparaty z kwasem hialuronowym wykorzystuje się również do modelowania zewnętrznych narządów płciowych. U mężczyzn powiększyć można prącie, a u kobiet wypełnia wargi sromowe większe i przestrzeń między pochwą, a ścianą miednicy małej.

Wypełniacze takie jak kwas hialuronowy są bezpieczne, ponieważ nie pociągają za sobą nieodwracalnych skutków zabiegu. Jeżeli nie jesteś zadowolona ze swoich dotychczasowych kształtów, zawsze możesz skusić się na poprawienie natury.

Anna J