Książki Polecamy!

Na zdrowie. Porady dr Górnickiej – recenzja

na-zdrowie-porady-dr-gornickiej-recenzja

Szlachetne zdrowie, / Nikt się nie dowie, / Jako smakujesz, / Aż się zepsujesz.

Fraszkę Na zdrowie Jana Kochanowskiego znają chyba wszyscy, my chcemy Wam polecić całą książkę pod podobnym tytułem: Na zdrowie. Porady dr Góreckiej. Pod tym prostym i swojsko brzmiącym hasłem kryje ogromny zbiór wiedzy i praktycznych porad, jak na co dzień radzić sobie z kłopotami zdrowotnymi.

Słów kilka o autorkach

To nie pierwszy poradnik doktor Jadwigi Górnickiej, jej poprzednia książka Apteka natury zyskała status bestsellera. Tym razem autorka – znana naturalistka oraz lekarka – opracowała nowoczesne kompendium wiedzy o naturalnych metodach leczenia oraz zapobiegania chorobom. W procesie twórczym towarzyszyła jej Sabina Zwolińska-Kańtoch – znana dziennikarka, skupiająca się przede wszystkim na tematyce zdrowotnej. Z połączenia wiedzy, doświadczeń oraz piór obu pań powstał bogaty poradnik wiedzy praktycznej o tym, jak dbać o swoje zdrowie.

  • Co nam może dolegać, gdy źle się czujemy?
  • Kiedy wystarczy sok z cebuli, a kiedy należy już zgłosić się do specjalisty?
  • Jak przydatna może okazać się sokoterapia?
  • Co zrobić by poprawić sprawność umysłu?
  • Jak skutecznie stosować diety odchudzające?

Odpowiedzi na te pytania (oraz wiele innych) znajdziemy właśnie w poradniku Na zdrowie – i co ważne – wcale się przy tym nie naszukamy. Przejrzysty układ, wzbogacony dodatkowymi znaczkami nawigacyjnymi pozwoli każdemu czytelnikowi szybko i sprawnie odnaleźć interesujące go zagadnienia.

Porady Pani doktor Górnickiej zostały zebrane w rozdziały i podrozdziały. Mimo sporej objętości poradnika, segregacja jest przemyślana i konsekwentna. Nie musimy więc przeglądać wszystkich rodzajów naparów, aby trafić na ten, który jest np. wskazany na suchy kaszel. Bardzo łatwo dojdziemy do interesującej nas treści dzięki kolorystycznie wyróżnionym grupom dolegliwości. Pomocą w nawigacji służy ponadto indeks nazw, umiejscowiony na samym końcu.

Książka wydana w twardej oprawie z pewnością ładnie będzie się prezentować w każdej biblioteczce. Nie ma jednak strachu, że narośnie kurzem, gdyż wiedza w niej zawarta stanowi vademecum praktycznych informacji z zakresu medycyny konwencjonalnej oraz alternatywnej. Co ciekawe autorki nie faworyzują żadnej z wymienionych dziedzin, odcinając się tym samym od niekończącej debaty na tematy wyższości leczenia farmakologicznego nad tradycyjnym i odwrotnie.

Przypuszczam, że ciężko byłoby przeczytać poradnik Na zdrowie od deski do deski w przeciągu paru dni, polecam Wam jednak zarezerwowanie kilka wieczorów na przekartkowanie jego zawartości. Książka zawiera bowiem nie tylko cenną wiedzę oraz porady na temat zdrowia, ale także gotowe przepisy na smaczne nalewki i inne mikstury, bez których żadna “domowa czarownica” nie mogłaby się obejść.

Tytuł: Na zdrowie. Porady dr Górnickiej
Autorki: Jadwiga Górnicka i Sabina Zwolińska-Kańtoch
Wydawca: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
Objętość: 424 strony

A. Złotkowska

Komentarze (11)

alineczka

12 lat temu

Dla mnie dr Górnicka od wielu wielu lat jest wyrocznią.
Bardzo jej ufam,tym bardziej,że wiele porad sprawdziło się.

basia4ab

12 lat temu

Znakomita recenzja dr.Górnickiej.Objawy jak i porady są bardzo interesująco napisane,można z nich czerpać wiedzę.Wiele porad z którymi pierwszy raz się spotkałam,ale są bardzo trafne.Oby więcej takich poradników było.Basia

karoligrz

12 lat temu

A ja właśnie teraz dopiero dowiedziałam się o tych poradach:) Hmm muszę się bardziej zagłębić w tą tematykę

drobina

12 lat temu

Wszystkie poradniki dr Górnickiej są bardzo interesujące, sama często korzystam z jej dobrych rad

tereska56

12 lat temu

Podoba mi się dobór tematyki w poradniku – jest zróżnicowany. Nie tylko rozpoznawanie chorób po objawach (choć to traktuję raczej jako orientacyjną informację – zawsze wolę pójść do lekarza), ale też ciekawe porady. Myślę, ze warto zajrzeć do tej ksiązki.

sara

12 lat temu

Ciekawa recenzja, zapewne cenne porady zawarte w tej książce są cenne dla każdego w myśl słów …szlachetne zdrowie….

topik4433

12 lat temu

Taka książka z pewnością spodobałaby się mojej Mamie. Poszukam w księgarni i przejrzę pobieżnie, być może kupię i zrobię Jej prezent bez okazji 🙂

karoligrz

12 lat temu

racja, tym bardziej że to wszystko opiera się na naturalnych składnikach a nie faszerowanie się chemią

irysek7

12 lat temu

Taki poradnik jest z pewnością skarbnicą cennych wskazówek i porad dotyczących zdrowia.
Zgadzam się z dziewczynami- warto by powiększyć domową biblioteczkę o tak interesującą pozycję.

pati25

12 lat temu

Kolejny bardzo ciekawy poradnik dla wszystkich chcących pogłębic swoją wiedzę o naturalnych metodach leczenia i zapobieganiu chorobom.Pooradnik dla wszystkich mile widziany w każdej domowej biblioteczce

Suzanna

12 lat temu

Kolejna ciekawa pozycja do domowej biblioteczki. Zawsze warto wzbogacać naszą wiedzę o zdrowiu, zwłaszcza dzięki tak ciekawie wydanej książce.

Zostaw komentarz