Wojciech-Pokora

“Z Pokorą przez życie” to pierwszy wywiad rzeka z Wojciechem Pokorą.

Aktorem został przez przypadek, ale kolejne pokolenia Polaków pokochały go za role w „Poszukiwany, poszukiwana”, „Alternatywy 4” czy „Kariera Nikodema Dyzmy”. Ta błyskotliwa i inteligentna rozmowa to przenikliwy portret niezwykle lubianego aktora.

Wojciech Pokora opowiada o dzieciństwie w cieniu wojny, technikum samochodowym ukończonym z Jerzym Turkiem i swojej drodze do aktorstwa. W końcu lekcje pobierał u samej Hanki Bielickiej, a komedianta odkrył w nim Wiesław Gołas!

Z poczuciem humoru wspomina współpracę ze Stanisławem Bareją czy kabaretem Olgi Lipińskiej. Sypie anegdotami z życia środowiska aktorskiego. Zdradza sekrety przygotowywania się do ról nie tylko teatralnych, lecz także prywatnych. Warto zdradzić, że drugim głosem tej książki jest żona Hanna, niegasnąca miłość Pana Wojciecha. Razem zdradzają przepis na udane małżeństwo. Są parą ponad 60 lat!

Kto myśli, że cokolwiek wie o Wojciechu Pokorze, zdziwi się po przeczytaniu tej książki. Nie dajcie się zwieść! To aktor pokorny i przekorny.

Wygraj książkę “Z Pokorą przez życie”!

Jeśli zaintrygował cię opis wywiadu “Z Pokorą przez życie”, weź udział w naszym konkursie. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Prószyński i S-ka mamy do rozdania trzy egzemplarze tej wyjątkowej książki. Aby zdobyć jeden z nich, wystarczyło udzielić odpowiedzi na poniższe pytanie.

Którą rolę Wojciecha Pokory zapamiętałaś najbardziej? Odpowiedź pokrótce uzasadnij.

Spośród nadesłanych wypowiedzi nagrodziliśmy najciekawsze.
Poniżej prezentujemy zwycięskie wypowiedzi.

Lidiena: Najbardziej zapamiętałam rolę w serialu Alternatywy 4. To kultowy polski serial i większość ról, była bardzo charakterystyczna. Pan Wojciech zagrał znakomicie. Do tej pory często wracam do tego serialu. Teraz już nie ma tak dobrych produkcji i tak dobry ról aktorskich.

Marietta_68: W pamięci zapadła mi rola Włodarczyka z filmu Miś. To mój ulubiony polski film i nigdy nie zapomnę piosenek Włodarczyka. Wojciech Pokora to idealny aktor komediowy i pewnie jeszcze przyszłe pokolenie będą podziwiać jego grę w słynnym Misiu.

Marcia: Najlepsza według mnie i najbardziej charakterystyczna rola Pokory to Stanisław i Marysia z filmu Poszukiwany, poszukiwana. Gosposia Marysia wyglądała uroczo i jakie miała powodzenie 🙂 Niejeden aktor miałby zapewne problem z wcieleniem się w rolę kobiety, ale Wojciech Pokora poradził sobie z tym perfekcyjnie.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w pozostałych konkursach na naszym portalu!

Tekst sponsorowany