rozstrzygniecie-konkursu-z-powiescia-z-jednym-wyjatkiem

Po zimie w Lipowie nie zostało już śladu. Wiosna przejmuje świat w swoje władanie. Kwitną kasztanowce, a na polach szumi zielone jeszcze zboże. Przy tej sprzyjającej aurze młodszy aspirant Daniel Podgórski zamierza nareszcie zmienić swoje życie i oświadczyć się Weronice Nowakowskiej.

Tymczasem w okolicach Lipowa umiera pewna kwiaciarka. Kobieta jest już wiekowa, jej śmierć początkowo nie wydaje się więc wcale podejrzana. Z jakiegoś powodu jednak ratowniczka medyczna z karetki pogotowia wezwanej przez sąsiadkę zmarłej nalega na natychmiastowe sprowadzenie policji. Szybko okazuje się, że kobieta miała rację: kwiaciarka została zamordowana.

Daniel Podgórski i komisarz Klementyna Kopp stają przed kolejnym trudnym zadaniem. Kto mógł życzyć śmierci samotnej starszej pani? Dlaczego wytatuował na jej piersi trudny do odcyfrowania napis? Co ma z tym wszystkim wspólnego historia pary młodych ludzi sprzed ponad stu sześćdziesięciu lat?

„Z jednym wyjątkiem” to czwarty tom serii o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. To trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne z mocnym tłem obyczajowym.

Wygraj powieść Katarzyny Puzyńskiej Z jednym wyjątkiem!

W drugiej połowie czerwca ogłosiliśmy konkurs, w którym dzięki uprzejmości wydawnictwa Prószyński i S-ka można było wygrać 1 z 4 egzemplarzy powieści “Z jednym wyjątkiem” autorstwa Katarzyny Puzyńskiej. Aby zdobyć tę intrygującą książkę wystarczyło w sposób kreatywny dokończyć poniższe zdanie.

“Napis wytatuowany na piersi kwiaciarki symbolizuje…”

Oto nagrodzone wypowiedzi:

  • Rosia58: “Napis wytatuowany na piersi kwiaciarki symbolizuje datę śmierci kobiety– matki zabójcy, która zginęła w nieszczęśliwym wypadku spowodowanym przez denatkę. Sprawca zbrodni nigdy jej nie wybaczył, że przez nią wychowywał się w niepełnej rodzinie zarządzanej przez ojca alkoholika”.
  • Doris_Key: “Napis wytatuowany na piersi kwiaciarki symbolizuje datę ślubu mordercy, który związał się z córką ofiary. Zabójca w ten sposób postanowił pomścić krzywdy, jakich doświadczyła jego partnerka w dzieciństwie. Choć stara kwiaciarka uchodziła za dobrą i szlachetną osobę, w rzeczywistości miała sporo na sumieniu. W młodości oddała do przytułku kilkunastoletnią córkę, nad którą wcześniej znęcała się psychicznie. Ciosy zadawane przez nią nie pozostawiały śladu, więc kobiecie trudno było udowodnić winę”.
  • lucyśka: „Napis wytatuowany na piersi kwiaciarki symbolizuje znak zodiaku zabójcy w horoskopie celtyckim, z którym mężczyzna silnie się utożsamia. Mężczyzna chętnie wciela w życie stare rytuały i przestrzega tradycji ludu, którą tak wysoko sobie ceni”.
  • Marcia: “Napis wytatuowany na piersi kwiaciarki symbolizuje imię małego chłopca, którego kwiaciarka przed laty przyłapała na kradzieży róż. Kobieta przepędziła dziecko, które było tak przerażone, że nieświadomie wbiegło pod koła nadjeżdżającego samochodu. Chłopiec zginął na miejscu, a jego ojciec po latach postanowił pomścić jego śmierć”.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Tekst sponsorowany