rozstepy-na-udach-posladkach-i-brzuchu

Wbrew powszechnej opinii rozstępy nie są jedynie problemem kobiet ciężarnych. Okazuje się, że tak samo zagrożeni ich wystąpieniem są zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Jak leczyć?

Jeśli rozstępy są we wczesnym stadium (mają wtedy różowe lub fioletowe zabarwienie) można poratować skórę odpowiednimi kosmetykami. Najlepiej, jeśli użyty preparat zawierać będzie kolagen, który zmobilizuje skórę do odbudowy. Największą skuteczność osiągniesz, jeśli oprócz nałożenia kremu porządnie wymasujesz zmienione miejsca – pobudzisz w ten sposób krążenie i poprawisz procesy gojenia.

Problem pojawia się, jeśli rozstępy mają biało-perłową barwę. Na to nie pomogą żadne specyfiki, konieczna będzie wizyta u dermatologa. On doradzi sposób terapii, która niestety może być długa i kosztowana, a przeprowadza się ją w gabinetach medycyny estetycznej. Na szczęście efekty są bardzo zadowalające – choć będą nadal wyczuwalne dotykiem, rozstępy staną się praktycznie zupełnie niewidoczne.

W gabinecie wykonuje się jeden z szeregu zabiegów – może to być na przykład dermabrazja laserowa, seria peelingów chemicznych czy mikrodermabrazja. Niektóre gabinety oferują również serię zastrzyków pobudzających skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Wszystkie rozwiązania wymagają wielu powtórzeń i – niestety – są dość kosztowne.

Warto zadbać o siebie już w momencie zauważenia niepokojących objawów napięcia skóry – codzienny masaż i odpowiednie kremy mogą skutecznie zahamować powstanie tych brzydkich blizn.

Anna J