Natura i eko Relaksuj się zdrowo

Refleksoterapia – jaki wpływ ma na Twoje ciało?

refleksoterapia-jaki-wplyw-ma-na-twoje-cialo

Jest znana i wykorzystywana w zabiegach leczniczych od tysięcy lat. Polega na uciskaniu i masowaniu odpowiednich punktów na stopach, dłoniach lub twarzy, które mają odpowiadać za różne narządy w organizmie. Refleksoterapia – bo o niej mowa – może pomóc Ci łagodniej przejść przez okres menopauzy.

Przepływ energii

Refleksoterapia należy do medycyny naturalnej i jest metodą holistyczną, co oznacza, że ma wpływ na całe ciało, a nie tylko na konkretne jego części.

Zabiegi uciskania punktów polegają na pobudzaniu kanałów energetycznych organizmu, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc odpowiedzialnych za narząd dotknięty jakąś dolegliwością. Dzięki temu poprawie ulega ogólna kondycja zdrowia i powraca naturalna harmonia ciała.

Refleksoterapia w czasie menopauzy

Leczniczy masaż stóp albo głowy może przynieść ulgę w tak trudnym dla kobiety czasie, jakim jest menopauza. Refleksoterapia łagodzi różne przykre dolegliwości i wpływa dobroczynnie na cały organizm. Ma bardzo silne działanie relaksacyjne, które poprawia koncentrację, zmniejsza poziom stresu i pozwala całkowicie się odprężyć. Działa to znakomicie na przykład na problemy z bezsennością.

Masaż usuwa napięcia nerwowe, a także z powodzeniem stosuje się go w objawowym leczeniu depresji i stanów lękowych. Refleksoterapia wpływa również na zwalczanie wszelkich dolegliwości bólowych poprzez pobudzenie mózgu do wytwarzania endorfin – czyli hormonów szczęścia.

M. Borowik

Jest znana i wykorzystywana w zabiegach leczniczych od tysięcy lat. Polega na uciskaniu i masowaniu odpowiednich punktów na stopach, dłoniach lub twarzy, które mają odpowiadać za różne narządy w organizmie. Refleksoterapia – bo o niej mowa – może pomóc Ci łagodniej przejść przez okres menopauzy.

Oprócz tego uciskanie odpowiednich receptorów może przyczynić się do wyrównania poziomu innych hormonów, co w okresie menopauzy ma niebagatelne znaczenie.

Cudowne działanie ucisku

Zabiegi refleksoterapii mają również miejscowe działanie – przynoszą korzyści stopom i twarzy. Masaż jest już sam w sobie przyjemny, a dodatkowo przynosi ulgę w bólu stóp, likwiduje obrzęki i złogi, poprawia krążenie krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia zatorów czy żylaków. Wykonywany na twarzy pobudza naczynia krwionośne powodując dokrwienie zwiotczałych miejsc, ujędrnia i uelastycznia skórę, pomaga w likwidacji zmarszczek i poprawia ogólną kondycję skóry.

Refleksoterapia w założeniu ma doprowadzić ciało do naturalnej równowagi czyli do homeostazy. Żeby to osiągnąć najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego refleksologa, który oceni Twój stan zdrowia i ewentualne przeciwwskazania do zabiegów. Warto wypróbować jaką moc kryje w sobie dotyk – a może to przynieść korzyści nie tylko dla ciała, ale i dla ducha.

M. Borowik

Komentarze (3)

pati25

13 lat temu

Stosowałam refleksoterapię przez uciskanie odpowiednich punktów na stopach.Z początku te uciski tak bolały ,że piszczałam z bólu.Jednak z każdym dniem ból był mniejszy.Refleksoterapii na twarzy nie próbowałam

Emilly27k

13 lat temu

Nie ma jak tak małżeństwo na portalu.Jiji masz życie przy Mirasie jak w Madrycie.
Wracając do tematu masaże są rewelacyjną sprawą.Jeden minus ,ze czasem występuje zbyt mocny ucisk podczas masażu.

Emilly27k

13 lat temu

Witaj Miras mam nadzieję ,że Jiji zadowolona jest po masażu w Twoim wykonaniu. Masaże są skuteczne. Pozdrawiam i witam na portalu:)

Zostaw komentarz