przychodzi-baba-do-lekarza-wywiad-z-doktorem-piotrem-pospiechem

Doktor Piotr Pośpiech to jeden z nielicznych seksuologów na Opolszczyźnie. Jest lekarzem ginekologiem-położnikiem. Posiada wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu problemów dotyczących płodności i zaburzeń w życiu seksualnym.

Z Panem doktorem spotykam się w piękny, wrześniowy dzień. Jestem zaskoczona jego otwartością, serdecznością i bezpośredniością. Nie dziwię się, że osiągnął sukces w życiu zawodowym, ma coś takiego w sobie, co wzbudza zaufanie i zachęca do kontaktu.

Ja: Jak często przychodzą do pana kobiety po pomoc?

Dr Pośpiech: Większość moich pacjentów to mężczyźni, może jedną czwartą stanowią kobiety.

Ja: A jeśli już pojawia się kobieta, to…?

Dr: Statystycznie najwięcej jest kobiet w wieku rozrodczym, to one mają najwięcej problemów natury seksualnej, relacji z partnerem, kwestii zajścia w ciąże. Czasem problemy kobiet dotykają szerszej sfery niż sama relacja seksualna. Na przykład niepowodzenia w życiu intymnym są powiązane z konfliktem rodzinnym lub nałogiem. Czasem jest tak, że potrzebna jest pomoc większej ilości specjalistów, żeby rozwiązać problem.

Ja: Kobiety są bardziej skomplikowane niż mężczyźni?

Dr Pośpiech: Na pewno są trudniejszymi pacjentkami.

Ja: Jak wygląda pierwsza wizyta u Pana? Osobiście prawdopodobnie czułabym się skrępowana, gdybym miała omawiać problemy natury intymnej z bądź co bądź obcą osobą.

Janis