przechytrzyc-wroga-czyli-szczepienia-przeciwko-wirusowi-hpv

Już za niespełna dwa miesiące Polska Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy przedstawi Ministerstwu Zdrowia swój plan walki z tą okrutną chorobą. Kompleksowy program zmian systemowych, ma pozwolić do 2020 roku ograniczyć umieralność i zapadalność na tę chorobę o połowę.

Wiele kobiet zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakim jest zakażenie wirusem HPV i rak szyjki macicy. Niestety niewiele robią, aby ustrzec siebie i swoje córki przed chorobą. Tylko 11% z nich zaszczepiło swoje dzieci przeciwko wirusowi HPV. Większość nie korzysta z tej możliwości uznając, że szczepienia są za drogie, że zbyt mało wiedzą na temat szczepienia lub lekarz ich o takich metodach profilaktycznych nie poinformował.

Powinniśmy budować system motywacji społecznej. Kobiety powinny traktować poważniej profilaktykę pierwotną i wtórną raka szyjki macicy. Taka jest rola naszej Koalicji. – podkreślał prof. Mariusz Bidziński, Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.

Nasza fundacja finansuje szczepienia przeciwko HPV dla dziewcząt w województwie łódzkim. Z własnego doświadczenia wiemy, że nie sprawdzają się żadne zaproszenia imienne, ani ulotki. Jeśli chcemy trafić do dziewczynek, musimy sięgnąć po bardziej nowoczesne metody komunikacji, takie jak e-learning, sms, czy ciekawą reklamę społeczną w telewizji, której twarzą będzie znana i lubiana przez nastolatków postać – radziła Maria Kaczmarska specjalista ds. PR i marketingu z Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi Krwinka.

Koalicja RSM