programy telewizyjne sprzed lat

Pamiętacie, jakie programy telewizyjne były emitowane przed kilkunastoma laty? Niestety, nie wszystkie  z nich przetrwały do dziś. Powody były różne – niektóre formaty cieszyły się zbyt małą widownią. Inne z kolei doczekały się kilku edycji, ale po prostu ich formuła się przejadła i przestała budzić zainteresowanie widzów. Przedstawiamy programy telewizyjne sprzed lat, które śledziła cała Polska. Czy kojarzysz któryś z nich?:)

Wybacz mi

Anna Maruszeczko prowadziła w niedzielne wieczory jeden z najbardziej wzruszających programów telewizyjnych w historii TVN-u. Wybacz mi to format, w którym ludzie opowiadali przed kamerami o swoich wybrykach – mniejszych i większych, które skonfliktowały ich z bliskimi. Przyczyny niesnasek były różne, ale wszystkie prowadziły do zerwania kontaktu. Osoby, które chciały naprawić swoje relacje z rodzicem, dzieckiem, przyjacielem,  z którym się pokłóciły, mogły wyciągnąć rękę na zgodę w dość nietypowy sposób. Ekipa programu Wybacz mi jechała do osoby, którą chciały przeprosić, z bukietem kwiatów. Osoby, które postanowiły wybaczyć dawne urazy, przyjeżdżały następnie do studia, w którym łzy wzruszenia lały się wielkimi strumieniami. Program Wybacz mi był emitowany na antenie TVN-u w 2000 roku. Pomógł pogodzić się wielu zwaśnionym osobom. Gdyby powrócił do ramówki stacji po latach z pewnością cieszyłby się niesłabnącą popularnością, ponieważ nie brakuje osób, które  popełniły błędy, których teraz bardzo żałują.

Dobra cena

Program Dobra cena była emitowany pod koniec lat 90.  Osoby, które w nim uczestniczyły, miały za zadanie oszacować cenę różnego rodzaju produktów. Ten, kto był najbliżej prawdziwej ceny, wygrywał. Program cieszył się sporą oglądalnością. Wszyscy Polacy chcieli bowiem sprawdzić swoją wiedzę z zakresu kształtowania się cen.  Niestety, za tym formatem telewizyjnym ciągnie się niesława. W jednej z gazet ukazał się artykuł informujący o tym, że w programie nie można było wygrać dużych pieniędzy. Format miał być w pełni wyreżyserowany, a zatrudnieni aktorzy mieli odgrywać role uczestników.

Idź na całość

Którą bramkę wybierasz? Jeśli kojarzysz to pytanie zadawane przez Zygmunta Chajzera, to znaczy, że śledziłaś program Idź na całość emitowany na antenie telewizji Polsat. Uczestnicy, którzy dobrnęli do finału, mogli wygrać to, co znajdowało się w jednej z bramek. Najdroższą nagrodą był samochód osobowy, to właśnie o nim marzyli wszyscy uczestnicy. W bramkach można było też znaleźć telewizory i odkurzacze. Idź na całość to jeden z dłużej emitowanych programów telewizyjnych. Ciekawe, czy znalazłyby się osoby skłonne do śledzenia odświeżonej wersji tego formatu? Sporym atutem programu Idź na całość był prowadzący. Zygmunt Chajzer jak mało kto potrafił wprowadzić atmosferę zdrowej zabawy.

Ręce, które leczą

Zbigniew Nowak zrobił zawrotną karierę za sprawą programu emitowanego przez telewizję Polsat. Ręce, które leczą gromadziły przed ekranami telewizorów miliony widzów. Nie brakowało osób, które naprawdę wierzyły, że Zbigniew Nowak może wyleczyć je za pośrednictwem telewizji. Prowadzący zachęcał widzów do wykonywania różnego rodzaju gestów. Podkreślał też, że jego energia może początkowo prowadzić do niepożądanych reakcji organizmu, w tym biegunki, ale warto się jej poddać. Ręce, które leczą w końcu zniknęły z anteny, czyżby widzowie odkryli, że magiczna energia wysyłana za pośrednictwem łącz telewizyjnych w rzeczywistości w ogóle nie działa?

Jestem, jaki jestem

Michał Wiśniewski  znajdował się wówczas u szczytu popularności. Członek grupy Ich Troje postanowił uczynić show telewizyjne ze swojego prywatnego życia. W ten oto sposób cała Polska mogła śledzić nie tylko jego poczynania wokalne, ale też miłość, jaka rodziła się między nim a Mandaryną. Ślub tej pary był transmitowany na żywo przez stację TVN.  Program Jestem, jaki jestem miał sporą widownię, ale sława Michała Wiśniewskiego z czasem wygasła.

Nie do wiary

Zjawiska paranormalne, dywagacje nt. przybyszów z kosmosu – wszystko to można było zobaczyć na antenie TVN, śledząc program Nie do wiary. Strefa 11 elektryzowała widzów. Jedni oglądali program Nie do wiary po to, aby zastanowić się nad istnieniem życia poza naszą planetą, inni robili to dla zabawy.  Choć pierwszy odcinek został wyemitowany w 1996 roku, w 2012 doczekał się kontynuacji, po to, by w 2013 ponownie zniknąć z anteny. Czyżby zapotrzebowanie na programy o zjawiskach paranormalnych się wyczerpało?

Klub Szalonych Dziewic

To serial o przygodach czterech przyjaciółek, w rolę jednej z nich wcieliła się Anna Przybylska, która przegrała walkę z rakiem trzustki i zmarła w październiku 2014 roku. W Klubie Szalonych Dziewic wystąpiły też Anna Dereszowska, Dominika Łakomska i Monika Buchowiec. Zwariowane perypetie głównych bohaterek mieszkających w dużym mieście oglądało się naprawdę przyjemnie. Klub Szalonych Dziewic można potraktować jako polską odpowiedź na serial Seks w wielkim mieście. Niestety, nie doczekał się on drugiego sezonu przez nie najlepsze wyniki oglądalności. Szkoda, bo Klub Szalonych Dziewic zakończył się w dość intrygujący sposób.

MK