problemy z pęcherzem moczowym

W okresie przekwitania w organizmie kobiety zachodzą tak ogromne zmiany, że często wszystko zaczyna wariować. Podupadamy na zdrowiu i nie czujemy się najlepiej. Dzieje się tak głównie z powodu zachwiania równowagi hormonalnej. Organizm sam to sobie robi, ale mimo wszystko jest zaskoczony tym jak to później przebiega. W początkowym okresie być może nie odczujesz różnicy, ale później warto o siebie dbać bardziej. Zapalenia pęcherza i infekcje intymne złapać bardzo łatwo, jednak trudno wyleczyć. Szczególnie kiedy ciało jest osłabione nową sytuacją.

Po pierwsze: poznaj przyczyny pojawiania się zapalenia pęcherza

Zwykło się mawiać, że zapalenie pęcherza powstaje przez siedzenie na zimnym. Mamy i babcie często powtarzały tę ludową prawdę i miały sporo racji, chociaż pewnie nie wiedziały, jak to naprawdę działa. Otóż faktycznie, kiedy pośród najczęstszych chorób u kobiet zapalenie pęcherza moczowego plasuje się zaraz za grypą i prawdą jest, że mamy naturalne predyspozycje do zapadnia na tę chorobę. Cewka moczowa jest u kobiet 4 razy krótsza niż u mężczyzn przez co bakterie mają bardzo krótką drogę do miejsca docelowego. Ponieważ trzeba wiedzieć, że nawet 95% stanów zapalnych tych okolicy wywołują bakterie, natomiast 5% pozostałe czynniki.

Dlaczego wychłodzenie jest pierwszym krokiem do zakażenia? Ano dlatego, że kiedy siadamy na zimnym lub poniżej pasa owieje nas chłodny wiatr to naturalny procesem jest kurczenie się naczynek krwionośnych w rejonach, gdzie spadała temperatura. Organizm chroni się w ten sposób przed utratą ciepła, szczególnie w ważnych organach, a skutkiem tego jest niedostateczny dopływa krwi do tych miejsc. Jeśli nie ma krwi to nie ma też dostatecznej ilości białych krwinek, które mogą zadziałać, a więc wszelkie bakterie, które już znalazły się w pęcherzu (miały krótką drogę) a powinny być zwalczone przez limfocyty – mają idealne warunki i czas by się namnożyć i zaatakować. Skąd się bierze infekcja w pęcherzu przeczytasz też na stronie http://neofuragina.pl/baza-wiedzy/skad-sie-bierze.html.

By zapobiegać infekcjom zawsze trzeba pamiętać o prawidłowym kierunku podcierania się. Ponieważ część z tych bakterii przenosimy same z okolicy odbytu, należy używać papieru w kierunku od przodu do tyłu. Najlepiej jest nawet nie pocierać, ale jedynie przyłożyć papier by wchłonął nadmiar wilgoci. Podczas podcierania można uszkodzić delikatny nabłonek miejsc intymnych a stad też droga do infekcji krótsza. Drugą kwestią jest dbanie o to by się nie wychłodzić. Nawet siedzenie w mokrym kostiumie kąpielowym bywa zdradliwe.

Po drugie: jeśli czujesz pierwsze objawy, działaj

Przy powolnej infekcji najpierw pojawia się zazwyczaj uczucie pieczenia podczas oddawania moczu. Uczucie parcia na pęcherz i konieczność częstych wizyt w toalecie, by wycisnąć z siebie pojedyncze kropelki. Może pojawiać się ból lub nacisk w dole brzucha. Kto raz tego doświadczył ten od pierwszej chwili wie z czym ma do czynienia. Wydaje się, że to drobnostka jednak zapalenie pęcherza potrafi dać w kość i jest naprawdę dość groźną chorobą.

Paradoksalnie im więcej siusiasz, tym lepiej dla ciebie. Duża ilość wody pozwala na szybsze oczyszczenie pęcherza z zalegających w nim bakterii. Jednak to nie wszystko. Preparaty z żurawiną potrafią ulżyć w pierwszych fazach zachorowania lub całkowicie pozbyć się lekkiej infekcji. Ogrzewanie pęcherza termoforem lub butelką z ciepłą wodą to również sprawdzony sposób.

Po trzecie: weź bezpieczne leki

Kiedy czujesz, że problem narasta lub choroba zaatakowała cię znienacka oprócz powyższych zabiegów, które przyspieszą proces zdrowienia koniecznie weź pod uwagę zastosowane odpowiednich leków. Jednym z lekarstw, które może przynieść szybko spodziewaną ulgę jest znany preparat NeoFuragina. Zawiera w składzie ten sam środek, jaki lekarze przepisują na receptę jednak ten jest dostępny od ręki w każdej aptece. Jeśli tylko nie masz przeciwwskazań do stosowania tego typu produktów koniecznie miej ją w domowej apteczce. Furagina to lek o działaniu bakteriostatycznym, a więc skutkiem jej stosowania jest zahamowania namnażania się bakterii. Więcej dowiesz się na stronie http://neofuragina.pl/.

Tekst partnera