Uroda

Endermologia – cudo naszych czasów

endermologia

Rozmowa z Pauliną Nowak dietetykiem/kosmetologiem Centrum Laseroterapii i Medycyny Estetycznej Neonia.

Co to jest Endermologia i czemu stała się tak popularna w ostatnich latach?

Endermologia to obecnie ogólna nazwa dla masażu ciśnieniowego, jednak jest ona zarezerwowana jedynie dla zabiegów wykonywanych sprzętem francuskiej firmy LPG. Twórcą techniki endermologii jest Louis Paul Guitay. Na podstawie własnych doświadczeń związanych z rehabilitacją i usuwaniem blizn po wypadku motocyklowym, skonstruował w połowie lat 80. wieku pierwowzór obecnego urządzenia. Dzięki niemu mamy możliwość pracować dziś na najwyższej klasy LPG CELLU M6 ALLIANCE.

Jakie efekty możemy uzyskać poddając się serii takich zabiegów?

Stosując zabiegi endermologii na ciało działamy wielokierunkowo. Modelujemy sylwetkę, wygładzamy cellulit i zapobiegamy jego dalszemu rozwojowi, redukujemy centymetry w obwodach, ujędrniamy skórę. I tym samym wpływamy na nasze dobre samopoczucie i witalność. Najczęściej sięgamy po te zabiegi ze względu na określone efekty kosmetyczne, które chcemy osiągnąć.

Co powinno być sygnałem do rozpoczęcia terapii?

Jeżeli zdiagnozujemy u siebie cellulit musimy wiedzieć, że problem nie pojawił się wczoraj. Proces tworzenia się cellulitu widocznego w pozycji statycznej lub po ściśnięciu fałdu skóry należy liczyć w latach. Jest to przygnębiająca wiadomość. Najlepiej zatem zacząć działać od razu, aby problem wyeliminować i nie pozwolić na jego pogłębianie się. Widoczność cellulitu, nie mówiąc o bolesności tkanki nim dotkniętej, powinna być jasnym sygnałem, aby rozpocząć taką terapię.

Dla kogo dedykowana jest endermologia? paulina nowak

Oczywisty jest fakt, że wraz ze wzrostem wieku spada metabolizm organizmu i coraz trudniej osiągnąć nam ideał sylwetki. Ograniczona aktywność fizyczna jest również sporym utrudnieniem. Nie ma dolnej ani górnej granicy wiekowej, która byłaby przeciwwskazaniem do zabiegu. Im wcześniej tym lepiej. Jednak najczęściej klientkami zostają kobiety dzielące swoje życie między pracę, a rodzinę, kiedy czasem brakuje siły na katorżniczy trening lub osoby z kontuzjami-dla nich uprawianie sportu pomimo chęci jest niemożliwe.

Z radością obserwuję kiedy na zabiegi endermologii decydują się coraz młodsze kobiety. Widzę wtedy, że świadomość kobiet w dziedzinie zdrowia ciągle wzrasta.

Gdzie powinniśmy szukać odpowiedniego miejsca, specjalisty i skutecznej terapii?aparat do endermologii

Dobrego specjalistę można znaleźć w miejscach profesjonalnie zajmujących się medycyną estetyczną i modelowaniem sylwetki. Najważniejszym kryterium poszukiwań powinna być informacja na jakim sprzęcie i jakimi preparatami pracujemy. Warto rozeznać się w markach sprzętu wiodących prym na rynku. Wybierzmy sprzęt, którego skuteczność poparta jest efektami, latami doświadczenia oraz setkami badań klinicznych. Odnajdźmy informacje jaka technologia jest ciągle udoskonalana. Dziś wiodącą na rynku w modelowaniu sylwetki jest francuska firma LPG. Ta opatentowana technologia LPG endermologie istnieje już kilkadziesiąt lat i właśnie mamy okazję cieszyć się jej ostatnim rewolucyjnym odkryciem modelu CELLU M6 Alliance. W tym momencie nie ma drugiego takiego urządzenia, będącego w stanie zadziałać tak wielopoziomowo. Wybierzmy miejsce, gdzie będzie szansa ułożyć spersonalizowany program dla siebie. Najnowszy Alliance jest w stanie zapewnić nam indywidualny dobór partii ciała, długości zabiegu oraz rodzaju tkanki. Zwróćmy uwagę czy głowica wyposażona jest w system wibracji, który uprzyjemnia masaż, zapobiega rozciąganiu skóry przy pracy na wysokich parametrach. A co najważniejsze dodatkowo stymuluje receptory beta w adipocytach, tak by zwiększyć komórkowy rozkład tłuszczów. Dodatkowo LPG Alliance dzięki nowej metodzie drgań i ssania jednocześnie ujarzmia bóle stawowe i reumatyczne oraz bóle mięśniowe. Właśnie dlatego jest wykorzystywany przez drużyny piłkarskie taki jak Real Madryt czy Juventus Turyn.

zabiegi medycyny estetycznej

Czy endermologię można łączyć z innymi zabiegami poprawiającymi sylwetkę?

Oczywiście. Nie bójmy się próbować nowych możliwości i rozwiązań. Nie ograniczajmy się do jednego środka w osiąganiu upragnionej figury. Nasze klientki bardzo często wspomagają endermologię lipolizą iniekcyjną   oraz mezoterapią igłową

Dziękuję za rozmowę.

Również dziękuję.

Komentarze (5)

    Rosia58

    6 lat temu

    Na pewno warto korzystać z takich zabiegów. U mojej koleżanki, które regularnie chodzi na pewien zabieg modelujący sylwetkę, widać wyraźne ujędrnienie skóry:)

alibabka

6 lat temu

Widzę, że istnieje wiele sposobów na uzyskanie zgrabnej sylwetki. Opierają się one głównie na usprawnianiu przepływu limfy.

Zostaw komentarz