Styl życia

Prezent na 40. urodziny, który zapadnie w pamięć

prezent na urodziny

Gdy zbliżają się urodziny, bliskiej osoby, znajomego czy znajomej, a może nawet współpracownika, wielkimi krokami zbliża się również czas podejmowania decyzji. Z jednej strony znając kogoś bardzo dobrze, łatwo znaleźć mu idealny prezent, który ucieszy. Ta doskonała znajomość wiąże się jednak z tym, że najpewniej już niejednokrotnie obdarowywaliśmy prezentami, i właśnie pomysły zaczynają się kończyć. A jaki prezent na 40. urodziny sprawdzi się, gdy będziemy go składać na ręce osoby z pracy?

Płeć, zainteresowania i budżet

Jest kilka podstawowych pytań, które należy sobie na początku zadać, by ułatwić sobie ostateczny wybór. Nie będą wyznacznikiem, ale dadzą szansę na zawężenie kręgu poszukiwań. Przede wszystkim, jest to płeć osoby obdarowywanej. Co innego kupujemy paniom, a co innego panom. Znamy płeć, więc wiemy już, w jakim asortymencie rozpoczniemy poszukiwania. Najprostszą odpowiedź mamy za sobą. Druga kwestia to zainteresowania. Tutaj zaczynamy wspinać się pod znacznie większą górkę.

Nasi bliscy lub znajomi najczęściej nie chowają się ze swoimi zainteresowania po kątach. Wiemy o nich co nieco, bo opowiadają przy różnych okazjach, a być może my również podzielamy ich pasję. Gdy znamy kogoś nieco mniej, bo to na przykład współpracownik lub szef, możemy podpytać innych osób utrzymujących bliższe relacje lub na własną rękę skorzystać z mediów społecznościowych. Na swoich profilach bardzo często umieszczamy informacje odnośnie swoich pasji, chociażby w postaci zdjęć. Pojawiają się profile do blogów lub witryn internetowych, gdzie przeważa dana tematyka. Są również udostępnione linki do innych kanałów społecznościowych, a i sami zainteresowani chwalą się swoimi osiągnięciami. To może być wskazówka, jaki prezent na 40. urodziny będzie nie tylko dobrze widziany, ale przede wszystkim przyniesie sporo radości i frajdy.

Zyskując na wiedzy odnośnie zainteresowań, pozostaje nam zastanowić się nad budżetem przeznaczonym na zakup prezentu. Jeśli dorzucamy się tylko do składki na większy prezent, który będzie dawany od kilku osób, jest znacznie łatwiej. Gdy kupujemy prezent na 40. urodziny na własną rękę, trzeba przemyśleć, ile możemy wydać, a także na ile elastyczna jest kwota, którą założyliśmy.

Dedykowany prezent

Ciekawym rozwiązaniem, które sprawdza się praktycznie zawsze, niezależnie od płci czy zainteresowań, są prezenty spersonalizowane. Można postawić na banalny kubek, zwykłą koszulkę, skromną biżuterię, a nawet książkę, ale pokusić się o dedykację lub grawer. Atrakcyjną grafikę, śmieszny napis czy cytat, dzięki którym właśnie ten prosty pomysł będzie podarowany od serca. Nie tylko sprawi takie wrażenie, ale i obdarowana osoba będzie wiedziała, że jest to prezent o indywidualnym charakterze, którego zakup nie zakończył się na wyborze byle czego, w pierwszym lepszym sklepie.

Im dalej w czas, tym bardziej przeżywamy swój wiek. Okrągłe rocznice z jednej strony traktowane są jako te, po których zaczyna się życie, dojrzałość, a dla 40-latka lub 40-latki wreszcie czas dla siebie i czas na spełnianie dotąd odkładanych marzeń. To jednak wciąż poczucie, że ten sam czas upływa zbyt szybko. Podarowanie prezentu, który stanie się pamiątką na długie lata, jest zatem świetnym pomysłem i przypada do gustu każdemu.

„Bezpieczne” podarunki

Czasami bywa tak, że prezent na 40. urodziny sprawia o wiele więcej problemu, bo niezależnie od stopnia zażyłości, dana osoba już wiele dostała, na jeszcze więcej pozwala sobie w życiu codziennym, a nasz budżet nie pozwala na spektakularne podarunki. Rozwiązaniem jest jednak grupa „bezpiecznych” prezentów, która wiąże się z ciałem i duchem, i każdemu jest w stanie przynieść radość.

Paniom można podarować karnet na basen, siłownię (o ile wiemy, że lubują się w aktywności fizycznej), wejściówkę do SPA czy wykupioną godzinę masażu, np. gorącymi kamieniami lub czekoladą. Wizyta u fryzjera, kosmetyczki, pyszna kolacja z wybraną osobą – to podarunki, które zawsze się sprawdzą. Dla panów zaś coś, co podnosi adrenalinę i sprawia, że krew zaczyna szybciej płynąć w żyłach. Mowa o przejażdżce sportowym samochodem, locie na paralotni, a może off roadzie? Zdecydowanie więcej takich pomysłów można znaleźć pod adresem https://katalogmarzen.pl/pl/k/prezent-na-40-urodziny.

Pora roku i termin wykupionego karnetu

Decydując się na prezent w postaci masażu, kolacji dla dwojga czy wizyty na torze wyścigowym, trzeba mieć na względzie dwa elementy. Po pierwsze pora roku. W zimie chętniej korzystamy z szaleństwa na stokach lub basenów termalnych, aniżeli zwiedzania w mrozie czy jazdy po oblodzonej drodze. Latem zaś wolimy właśnie baseny, zabiegi pielęgnacyjne, które dają najlepsze efekty o tej porze roku i przygotowują do urlopu.

Druga kwestia to termin i czas, w jakim można wykorzystać daną wejściówkę czy karnet. Niektórzy z nas są mocno zapracowani, a ich kalendarz pęka w szwach. Prezent na 40. urodziny, który będzie trzeba wykorzystać w ciągu tygodnia lub miesiąca, może się zwyczajnie nie sprawdzić. Lepiej postawić na coś z dłuższym terminem do wykorzystania, a radość na pewno będzie widoczna na twarzy obdarowanej osoby! Trzymając się powyższych wskazówek można być pewnym, że 40. urodziny zostaną zapamiętane na długo.

Tekst partnera

Komentarze (2)

Goplana

5 lat temu

W ogóle nie lubię kupować rzeczy, które mogą okazać się nietrafionym prezentem, dlatego ten pomysł mi się podoba:)

Mindi

5 lat temu

Mnie się taki pomysł na prezent bardzo podoba. Wolę takie prezenty niż niepotrzebne przedmioty w domu. Myślę, że wybierając jeden z takich karnetów dajemy komuś wyjątkowy prezent, którego się nie zapomina 🙂 Sztuką znaleźć odpowiednią formę spędzenia czasu, trzeba trochę znać i poobserwować przyszłego jubilata czy jubilatkę.

Zostaw komentarz