potencja-tkwi-w-jedzeniu

Jak wykazały badania naukowe, największym wrogiem męskiej potencji jest cholesterol. A z nim – nawet bogato uposażony w testosteron mężczyzna – nie poradzi sobie bez odpowiedniej diety.

Testosteron to nie wszystko…

Czy tylko testosteron odpowiada za potencję u mężczyzn? Rzeczywiście tak jest, ale diabeł tkwi w szczegółach. Testosteron sprawia, że mężczyźni mają ochotę na sex, zapobiega również nadciśnieniu tym samym zmniejszając zagrożenie zawałem. Jak wykazały badania naukowe, największym wrogiem męskiej potencji jest cholesterol. A z nim – nawet bogato uposażony w testosteron mężczyzna – nie poradzi sobie bez odpowiedniej diety. Cholesterol osiada na ścianach naczyń krwionośnych, blokując przepływ krwi do penisa. Należy zatem zastanowić się nad odpowiednią dietą, która będzie dostarczać odpowiednich substancji odżywczych nie powodując podwyższenia cholesterolu. Drugim równie potężnym wrogiem, któremu nie przeciwstawi się testosteron jest cukrzyca. Droga do cukrzycy jest prosta, jeśli nie zaczniemy zastanawiać się nad tym co jemy. Spożywanie cukrów prostych, dużej ilości węglowodanów, których nie jesteśmy w stanie spalić powoduje cukrzycę. Kluczem do sukcesu, w tym wypadku, jest aktywność fizyczna i unikanie stresu.

Potencja tkwi w jedzeniu

Co jeść aby nie utracić „męskości”? Należy wzbogacić dietę w świeże owoce i warzywa, zrezygnować z tłuszczów zwierzęcych, ograniczyć spożywanie czerwonego mięsa i tłustych serów. Zrezygnować z palenia papierosów oraz ograniczyć ilość pitej kawy. Oto „abecadło” witaminowe:
CYNK: ma wpływ na prawidłowe stężenie cholesterolu, reguluje ciśnienie krwi i rytm serca, a także zwiększa produkcję plemników.
Cynk znajduje się w: ostrygach, drobiu, rybach, kaszy oraz w chlebie pełnoziarnistym.

WITAMINA E: to najlepszy przeciw utleniacz w swojej klasie, chroni organizm przed wolnymi rodnikami. Wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, likwiduje skurcze mięśni i chroni krwinki przed przedwczesnym rozpadem.
Witamina E znajduje się w: olejach – kukurydzianym, sojowym, słonecznikowym, migdałach, marchewkach, kiełkach pszenicy, orzechach włoskich i ziemnych.

Witamina C istotnie wpływa na funkcjonowanie organizmu ludzkiego, dlatego należy dbać o jej odpowiednią ilość, którą trzeba dostarczać z zewnątrz.
WITAMINA C: pomaga potencji, gdyż reguluje poziom cholesterolu we krwi, obniża ciśnienie krw, chroni przed chorobami nowotworowymi, hamuje rozwój zaćmy.
Witamina C znajduje się w: pietruszce, owocach cytrusowych, truskawkach, papryce, kiwi, czarnych porzeczkach – tu jest jej najwięcej. Jest także w melonie, brokułach, szpinaku, jabłkach, soi i w wielu innych produktach.

Na potencję wpływają również witaminy z grupy B, wiele produktów jest bogatych w te witaminy np.: jaja, drożdże, fasola, groch, soja, mleko, chudy ser, grzyby, migdały, ryby, szpinak, marchew i pomidory. Beta-karoten bierze ma wpływ na działanie układu immunologicznego oraz ma działanie antyoksydacyjne. Występuje w: marchwi, szpinaku, sałacie, pomidorach, brokułach i w melonie.

Aby poprawić jakość swojego zdrowia oprócz zdrowej i odpowiednio dobranej diety należy być aktywnym fizycznie. Nawet regularne spacery wpływają na poprawę zdrowia, pozwala on dotlenić mózg, rozluźnić się i odstresować. O tym wszystkim należy pamiętać zanim zaczniemy odczuwać jakiekolwiek dolegliwości. Zdrowa dieta i ruch pozwoli nie tylko na zachowanie potencji, ale wpłynie na również na poprawę stanu zdrowia.

Kanka