podstawowe-badania-przy-diagnozowaniu-rozrostu-prostaty

Niepokojących sygnałów ze strony układu moczowo – płciowego nigdy nie należy bagatelizować. Problemy z oddawaniem moczu mogą być pierwszym objawem informującym o niekorzystnych zmianach w obrębie gruczołu krokowego. Jeśli masz trudności z oddawanie moczu, pełnym wypróżnianiem bądź też potrzebujesz kilkakrotnie wstawać w nocy by pójść do łazienki to znak, że z twoją prostatą może dziać się coś niepokojącego.

Badanie ogólne moczu

Przed wizyta u urologa dobrze będzie jeśli wykonamy badanie ogólne moczu, które informuje nas o stanie zapalnym w drogach moczowych, obecności krwi w moczu oraz kondycji nerek. Należy również sprawdzić, czy w naszym moczu nie występują niepożądane bakterie, w tym celu wykonuje się posiew moczu. Do nieprawidłowości w naszym układzie moczowym należą również liczne stany zapalne, które mogą wynikać ze zbyt dużej ilości białych ciałek krwi (leukocytów). Powinniśmy również zbadać obecność cukru w moczu.

Omówiliśmy zatem podstawowe badania wykonywane przy określeniu kondycji naszej prostaty. Informacje uzyskane po przeprowadzeniu tych badań pomogą lekarzowi zastosować odpowiedni rodzaj terapii lub kontynuować diagnostykę. W kolejnym artykule omówimy badania, które przeprowadza się u pacjentów z podejrzeniem rozrostu gruczołu krokowego.

Borys