plamki-na-dekolcie-skad-sie-biora

Pojawiają się nagle przed czterdziestką. W okresie menopauzy doprowadzają kobiety do rozpaczy i kompleksów. Walka z nimi jest długotrwała, uciążliwa i nie zawsze skuteczna. Przebarwienia, plamy i wysypki na dekolcie stanowią problem aż 90% kobiet po pięćdziesiątym roku życia!

Na swój wygląd pracujemy całe życie. Z biegiem lat kondycja skóry zmienia się, a po trzydziestym piątym roku życia procesy zachodzące w organizmie są coraz szybsze. Jeśli w odpowiednim czasie nie zadbamy o swoją skórę – może się to niekorzystnie odbić na jej wyglądzie.

Szkodliwe promieniowanie

Najczęstszą przyczyną powstawania zmian skórnych jest nadmierne opalanie się bez używania odpowiednich kremów z filtrami UV, a także częste korzystanie z solarium. Produkcja melaniny w naskórku może zostać zaburzona. W rezultacie dochodzi do jej nadprodukcji i wydzielania tylko w niektórych partiach skóry – najczęściej na dekolcie.

Rozchwiane hormony

Dużo bardziej narażone na szkodliwe działanie słońca są kobiety, które mają problemy z hormonami, zwłaszcza w okresie menopauzy. Również przyjmowanie doustnej antykoncepcji, stosowanie HTZ czy ciąża to sytuacje, w których występują wahania hormonalne. Skóra jest wówczas znacznie bardziej podatna na różnorodne niedoskonałości.

M. Borowik