Kultura Styl życia

Pejzaż z Aniołem – Magdalena Kordel

Pejzaż z Aniołem

Malownicze to seria, która bawi i wzrusza, przepełnia też serca czytelników nadzieją na lepsze jutro.  Właśnie dziś nakładem Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak ukazał się 5. tom  tej serii.  W związku z tym, iż Pejzaż z Aniołem jest powieścią świąteczną, Magdalena Kordel zadbała o to, aby z jej najnowszą książką można zapoznać się bez konieczności znajomości poprzednich części.

Historia kobiety porzuconej przez matkę

Adrianna nie cierpi Bożego Narodzenia. Główna bohaterka nie ma jednego zatwardziałego serca, kocha ludzi i chce ich obdarzać dobrem. Problem stanowi sytuacja rodzinna Ady. Choć w trudnych chwilach może liczyć na wspaniałą przyjaciółkę, to Marlena nie zastąpi jej matki.  Rodzicielka Adrianny żyje i miewa się całkiem dobrze.  Gdy główna bohaterka była dzieckiem, została po raz pierwszy porzucona przez Tatianę, określaną też mianem Teresy. Matka Adrianny jest osobą bardzo kochliwą. Gdy tylko na horyzoncie pojawi się jakiś mężczyzna,  Tatiana traci dla niego głowę i wyprowadza się na drugi koniec Polski, bez dziecka rzecz jasna. Adrianna jest już dorosłą kobietą, lecz wciąż tkwi w niej skrzywdzone dziecko.

Tegoroczne Boże Narodzenie miało być dla Ady inne niż minione święta. Tatiana chciała je spędzić z córką i swoimi krewnymi. Pech jednak chciał, że spotkała kolejną miłość swojego życia, tym razem mieszkającą w Krakowie. Jej nowy partner jest chirurgiem plastycznym, dlatego też Tatiana oferuje córce darmową operację poprawiającą urodę, czym tylko jeszcze bardziej ją dobija.

Wizyta Ady w Malowniczem

Marlena pragnie pomóc Adzie i zaprasza ją na święta do swoich bliskich. Kobieta jednak odmawia, bo nie chce  być po raz kolejny ciężarem dla swojej najlepszej przyjaciółki. Na czas świąt postanawia wyjechać w góry do Madeleine, z którą zna się od czasów studiów. W ten oto sposób historia Adrianny splata się z miejscowością Malownicze, w której zamieszkują dobrze znani nam bohaterowie, w tym pani Leontyna.

Pejzaż z Aniołem – pełna ciepła powieść świąteczna

Pejzaż z Aniołem to pełna ciepła powieść świąteczna, która pozwala przygotować się emocjonalnie na zbliżające się Boże Narodzenie. To historia o tym, że choć los bywa dla nas okrutny, to towarzyszą nam też przyjaciele, na których możemy liczyć w trudnych chwilach.  Adriannie trafiła się trudna matka, ale też wspaniali znajomi, którzy chętnie potowarzyszą jej w świąteczne dni.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz