otylosc-przyczyna-spadku-libido

Stosunki seksualne sprzyjają nawiązywaniu więzi. Są wyrazem bliskości i zaufania. Partnerzy, którzy ze sobą nie współżyją, powoli oddalają się od siebie. Czy nadwaga może być przyczyną niskiego libido?

Do niedawna Polacy uchodzili za szczupły naród. Wraz ze wzrostem gospodarczym i poprawą warunków życia zaczęliśmy schlebiać swojemu podniebieniu. Łakomstwo znalazło odzwierciedlenie w sylwetce rodaków. Szacuje się, iż co czwarte polskie dziecko jest dotknięte otyłością.

Zbędne kilogramy a życie seksualne

Zbędne kilogramy nie tylko odbierają nam atrakcyjności, ale przede wszystkim wpływają negatywnie na funkcjonowanie organizmu. W przypadku osób, dotkniętych otyłością, aktywności fizycznej towarzyszy zadyszka. Spadek formy odbija się negatywnie na życiu seksualnym. Stosunkowi towarzyszy zmęczenie.

Ciało źródłem kompleksów

Dodatkowe kilogramy często przekładają się na brak zainteresowania seksem. Osoba, która wstydzi się swojego ciała, pragnie uchronić je przed spojrzenia partnera. Oponki na ogół wstydzą się kobiety. Ten problem rzadziej dotyka mężczyzn. Panowie potrafią zaakceptować swoje defekty, podczas gdy panie wyolbrzymiają swoje wady.

Brak pożądania

Kiedy partner gwałtownie przybiera na wadze, jego ukochana nierzadko traci zainteresowanie seksem. Warto pamiętać, iż pożądanie pojawia się wówczas, gdy druga strona jest dla nas atrakcyjna fizycznie. Nie oznacza to, iż musi dorównywać modelom z pierwszych stron gazet. Wystarczy, że odpowiada naszym preferencjom.

Spadek libido – przyczyny

Gdy temperatura w sypialni wygasa, powinniśmy dokładnie przeanalizować różne czynniki. Zastanówmy się, dlaczego ukochany nas nie pociąga. Czy odpowiedzialność za zaistniałą sytuację leży po naszej stronie? Kobiety, które borykają się z problemami zawodowymi, często tracą zainteresowanie seksem. Stres obniża pożądanie i sprawia, że koncentrujemy się na działaniach, które mają na celu zapewnić nam bezpieczeństwo.

Irmina