osobowosc-menopauzalna-czy-menopauza-osobowosci

Menopauza nie istnieje. Jest tylko w Twojej głowie. Wszystkie te objawy są wymysłem. – niejedna kobieta chciałaby to usłyszeć choć z drugiej strony niejedną przeraziłyby takie słowa. Słowa, które jak się okazuje po (sporej) części są prawdą.

Praktycznie wszystkie teksty o okresie przekwitania przesiąknięte są na wylot epitetami takimi jak „niedobór estrogenów”, „zmiany hormonalne”, „nieuniknione następstwa”, „hormonalna terapia zastępcza” bla bla bla… Masz już dosyć czytania wciąż o tym samym? O tym jak wielkie czekają Cię zmiany? Masz dość czytania o nieuniknionym okresie życia i towarzyszących mu okropnych dolegliwościach, o terapiach, zanikach tkanek i hormonach? Ten artykuł będzie inny. Ku (być może)Twojemu zaskoczeniu będzie w nim także sporo z prawdy, bowiem od tej chwili wszystko zależy od Ciebie, od tego jak postrzegasz świat i jakie myśli wypełniają Cię każdego dnia.

Osobowość, temperament i paradność życiowa – czyli wszystko to, co tworzy menopauzę

Analizując objawy menopauzy lekarz wbrew pozorom nie bierze pod uwagę wyłącznie zmian hormonalnych i procesu starzenia się organizmu. Coraz częściej w środowiskach lekarzy szepce się o tym, że niedobór hormonów i upływ czasu to nie wszystko, a nawet niewiele w porównaniu z tym, o czym wiedzą psycholodzy.

ALNG