nutri-odzywienie

Częstym problemem wielu pań jest tak zła kondycja skóry, że kosmetyki, które działają na nią od zewnątrz, nie przynoszą oczekiwanych efektów. Na taki problem składa się wiele czynników, jednak najistotniejszym jest źle skomponowana dieta, uboga w niezbędne witaminy.

Sięgnij po nutri gdy…

Jeżeli żyjesz w stresie, nie masz czasu na spokojny posiłek,a Twoją największą przypadłością jest uzależnienie od nikotyny, to zdecydowanie potrzebujesz kompleksowej regeneracji.
Właśnie w takim przypadku, pomocne będą nutrikosmetyki. Są to suplementy bogate w takie witaminy jak:

A– jest odpowiedzialna za prawidłowy rozwój kości i zębów. Jej niedobór prowadzi do rogowacenia naskórka, wysuszenia skóry a także do łuszczycy czy osłabienia paznokci.

B– jest nieoceniona w walce z trądzikiem i zapaleniem łojotokowym skóry. Jej niedobór powoduje znaczące zaburzenia w przemianie węglowodanowej.
C– jest niezbędna do zahamowania i opóźnienia procesu starzenia się skóry. Dzięki właściwością owej witaminy nasze naczynka nie pękają a skóra uniknie przebarwień.

E– jej brak narażana nasz organizm na przedwczesne starzenie się. Jej prawidłowy poziom zapewnia nam lepszą kondycję podczas ciąży. Opisywana witamina ma znaczący wpływ na walkę z grzybicą i zapaleniami skóry.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem, w zapewnieniu sobie prawidłowego poziomu opisywanych witamin, była by zdrowa dieta. Jednak gdy nie jesteśmy w stanie w sposób naturalny, zaopatrzyć organizmu w te składniki, rozwiązaniem są nutrikosmetyki.

Skonsultuj się z lekarzem gdy…

Jednak, jak z każdym suplementem, przed jego użyciem należy skonsultować się z lekarzem. Ponieważ często bywa tak, że złe wyniki nie są skutkiem nieprawidłowo skomponowanej diety, a poważniejszych zaburzeń organizmu, wynikających z choroby.
Różne opinie, odnośnie uzasadnienie zażywania tego typu suplementów, dzielą grono lekarskie jeżeli chodzi o panie w okresie menopauzy. Do produkcji nutrikosmetyków, w celu zwiększenia efektywności używa się również hormonów. Ginekolodzy zwracają uwagę, że u kobiet przyjmujących hormony, może to powodować zwiększone ryzyko zachorowania na rak szyjki macicy bądź piersi.

Sięgając po jakiekolwiek suplementy zastanówmy się najpierw czy nie jesteśmy w stanie zapewnić organizmowi prawidłowych dawek witamin, bez sięgania po zastępcze środki. Gdy już naprawdę nie możemy tego zrobić, skonsultujmy się z lekarzem i wraz z nim wybierzmy najlepszy dla naszego organizmy suplement.

Anna 14-stek