Dieta Włącz do diety...

Nutri odżywienie!

nutri-odzywienie

Częstym problemem wielu pań jest tak zła kondycja skóry, że kosmetyki, które działają na nią od zewnątrz, nie przynoszą oczekiwanych efektów. Na taki problem składa się wiele czynników, jednak najistotniejszym jest źle skomponowana dieta, uboga w niezbędne witaminy.

Sięgnij po nutri gdy…

Jeżeli żyjesz w stresie, nie masz czasu na spokojny posiłek,a Twoją największą przypadłością jest uzależnienie od nikotyny, to zdecydowanie potrzebujesz kompleksowej regeneracji.
Właśnie w takim przypadku, pomocne będą nutrikosmetyki. Są to suplementy bogate w takie witaminy jak:

A– jest odpowiedzialna za prawidłowy rozwój kości i zębów. Jej niedobór prowadzi do rogowacenia naskórka, wysuszenia skóry a także do łuszczycy czy osłabienia paznokci.

B– jest nieoceniona w walce z trądzikiem i zapaleniem łojotokowym skóry. Jej niedobór powoduje znaczące zaburzenia w przemianie węglowodanowej.
C– jest niezbędna do zahamowania i opóźnienia procesu starzenia się skóry. Dzięki właściwością owej witaminy nasze naczynka nie pękają a skóra uniknie przebarwień.

E– jej brak narażana nasz organizm na przedwczesne starzenie się. Jej prawidłowy poziom zapewnia nam lepszą kondycję podczas ciąży. Opisywana witamina ma znaczący wpływ na walkę z grzybicą i zapaleniami skóry.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem, w zapewnieniu sobie prawidłowego poziomu opisywanych witamin, była by zdrowa dieta. Jednak gdy nie jesteśmy w stanie w sposób naturalny, zaopatrzyć organizmu w te składniki, rozwiązaniem są nutrikosmetyki.

Skonsultuj się z lekarzem gdy…

Jednak, jak z każdym suplementem, przed jego użyciem należy skonsultować się z lekarzem. Ponieważ często bywa tak, że złe wyniki nie są skutkiem nieprawidłowo skomponowanej diety, a poważniejszych zaburzeń organizmu, wynikających z choroby.
Różne opinie, odnośnie uzasadnienie zażywania tego typu suplementów, dzielą grono lekarskie jeżeli chodzi o panie w okresie menopauzy. Do produkcji nutrikosmetyków, w celu zwiększenia efektywności używa się również hormonów. Ginekolodzy zwracają uwagę, że u kobiet przyjmujących hormony, może to powodować zwiększone ryzyko zachorowania na rak szyjki macicy bądź piersi.

Sięgając po jakiekolwiek suplementy zastanówmy się najpierw czy nie jesteśmy w stanie zapewnić organizmowi prawidłowych dawek witamin, bez sięgania po zastępcze środki. Gdy już naprawdę nie możemy tego zrobić, skonsultujmy się z lekarzem i wraz z nim wybierzmy najlepszy dla naszego organizmy suplement.

Anna 14-stek

Komentarze (7)

pati25

9 lat temu

Ja również przyjmuję suplementy.Ale nie cały czas na okrągło.Zażywam wapń z muszli ostryg,Iskial (olej z wątroby rekina).Po skończeniu jednego opakowania wapnia robię 2-tygodniową przerwę i przyjmuję Iskial.Nigdy nie przyjmuję suplementów razem bo nie wiadomo czy można jje łączyć ze sobą.Magnezu i wapnia nie wolno łączyć ze sobą.Czasami też biorę magnez,który powinno brać się razem z wit. B6

joasiaaa

9 lat temu

Ja stosuję je ale tylko w okresie jesienno- zimowym. Wiosną i latem jem raczej naturalne witaminki które znajdują się w owocach i warzywach.

gwolska

9 lat temu

Ja nie stosuje zadnych suplementow, gdyz swojego czasu bylam testerka tego typu specyfikow i -przyznam- nie sa skuteczne. Chyba tylko skutecznie wyplukuja nam kieszenie z pieniedzy. Ale kazdy robi jak uwaza. Jego wola. Kazda tabletka to chemia w wiekszym lub mniejszym stopniu. Wystarczy, ze tej chemii mamy w pozywienie.

basikmac

10 lat temu

Nie używam takich „wspomagaczy”, ale wiem, że często są one nieodzowne dla osób, które np. źle się odżywiają.

Zielarka

10 lat temu

Ja też łykam magnez, ale zawsze jeszcze jakiś wapń, wiedząc że powinno być go dwa razy więcej, myślę, że bezpieczny będzie dolomit już z wapnem i do tego B6. Ostatnio zakupiłam sobie tran, w fajnej promocji!!!

Jagoda

10 lat temu

To nie jest takie proste henradz-ko:) dzisiaj nie mamy już gwarancji ze warzywa i owoce są zdrowe . Mogą być metali ciężkich skoro często rosną na gospodarstwach przy drogach szybkiego ruchu. Poza tym kiedy uprawia sie dużo aktywności fizycznej taka suplementacja magnezem czy glukozaminą dla łupiących po 50 stawów jest zalecana

henradz

10 lat temu

Jeżeli chodzi o nutrikosmetyki jestem przeciwniczką korzystania i zażywania tego rodzaju wspomagaczy.
Mamy dostęp do witamin o naturalnym pochodzeniu i nie musimy posiłkować się suplementami diety. Poza tym ciężko mi uwierzyć, że leki które przechodzą przez układ pokarmowy mogą mieć tylko i wyłącznie pozytywne działanie,
Polecam każdej Pani wizytę w porządnym sklepie z warzywami i owocami i zaopatrzenie się w naturalne pyszności.

Zostaw komentarz