kwasne-mleko-na-ratunek

Nasz naturalny sprzymierzeniec w walce ze zrogowaciałym naskórkiem. Nawilża, pielęgnuje, odbudowuje i dobrze wpływa na nasz organizm. Jego atrybuty sprawiają, że jest wszechstronny i używany nie tylko w kosmetykach i lekach. Pozwoli osiągnąć zdrowy i piękny wygląd a przede wszystkim zachować młodość na dłużej.

Czym właściwie jest kawas mlekowy? Jest czynnym naturalnym kawasem organicznym. Po raz pierwszy odkryty w kwaśnym mleku, stąd też wzięła się jego nazwa. Naturalnie występuje także we włosach oraz jest składnikiem skóry. Znany jest również dzięki tzw. zakwasom, czyli nadmiernemu wysiłkowi mięśni. To główny składnik naturalnego czynnika nawilżającego opowiadającego za nawodnienie naskórka. Ma szerokie zastosowanie, nie tylko w kosmetykach. Jest używany m.in. w branży spożywczej.

O dobroczynności kwasu mlekowego wiadomo od dawna. Wprawdzie na początku używano tylko samego mleka. Ludzie nie mieli świadomości, że to właśnie kwas mlekowy odpowiedzialny był za dobroczynne działanie mleka. Kwas do produkcji kosmetyków oraz leków wytwarzany jest w procesie naturalnej fermentacji cukrów z udziałem bakterii mlekowych.

Idealnie złuszcza naskórek usuwając jego zrogowacenia. Ma zdolności regenerujące skórę. Dzięki swoim właściwościom działa antybakteryjnie. Odblokowuje pory co pozwala łatwiej wchłaniać kosmetyki. Przeciwdziała tworzeniu ognisk zapalnych. Dzięki czemu jest skuteczny w walce z trądzikiem, wypryskami, zaskórniakami oraz innymi problemami skórnymi. Reguluje poziom pH, co jest szczególnie istotne dla kobiet w okresie menopauzalnym. Skutecznie pielęgnuje ciało oraz włosy. Pomocny jest również w walce ze zmarszczkami, przez co silnie działa przeciw starzeniu.
Jest to składnik wielu kosmetyków oraz leków. Używany także w odpowiednim roztworze działa pozytywnie na narządy wewnętrzne np. na jelita. Stosowany w produktach dopochwowych, dzięki swoim właściwościach regulujących poziom pH. Bardzo często jest składnikiem kremów do pielęgnacji skóry dzięki działaniom nawilżających.

Najważniejsze jest to, że kwas mlekowy jest w pełni naturalny i przyswajalny przez nasz organizm. Jego dobroczynne właściwości znane są od pokoleń, co sprawia, że jest bardzo popularnym składnikiem kosmetycznym.

B.M