Kultura Styl życia

Nigdy nie mówię nie – Marta W. Staniszewska

nigdy nie mówię nie

Marta W. Staniszewska w swojej najnowszej powieści pt. Nigdy nie mówię nie ukazuje skomplikowane relacje damsko-męskie. Miłość to piękne uczucie, szkoda, że czasem doceniamy je zbyt późno.

Niezależna kobieta a miłość

Samantha prowadzi świetnie prosperującą firmę, jest kobietą niezależną, która sama decyduje o tym, co i kiedy robi.  To osoba, która przed nikim nie tłumaczy się z podejmowanych wyborów. Jej życie zmienia się o 180 stopni, gdy w jej życiu pojawia się Henry.  Kobieta nie spodziewa się, że nowo poznany mężczyzna okaże się tym jedynym. Niestety, ich znajomość nie ma nic wspólnego z sielanką czy komedią romantyczną, której główni bohaterowie zawsze żyli długo i szczęśliwie. Wkrótce na światło dzienne wychodzą pewne tajemnice sprzed lat, które niosą daleko idące konsekwencje.

Nietypowe zlecenie

Samantha Ryder posiada zjawiskową urodę, ma też głowę do interesów. Na co dzień prowadzi firmę zajmującą się aranżacją i wykończeniem wnętrz. Jej usługi cieszą się sporą popularnością, dlatego własna działalność gospodarcza generuje spore przychody, które dają głównej bohaterce pełną niezależność finansową.  Zanim jednak znalazła się na szczycie, ciężko pracowała nad wyrobieniem własnej marki.  Samantha dołożyła wszelkich starań, aby wygrać przetarg na remont hoteli sieci Madison De Lux.  Właściciel postawił kobiecie jeden warunek. Kazał jej osobiście zająć się projektem aranżacji wnętrz.

Mężczyzna potrzebny tylko do seksu

Samantha nie jest romantyczką, nie wierzy w piękną miłość. Zakochanie kojarzy jej się z oklepanymi banałami i durnymi zwyczajami randkowania. Głównej bohaterce facet zawsze był potrzebny tylko do dobrego seksu bez zobowiązań.  Jej styl życia jest specyficzny, ale widać, że Samantha posiada po prostu więcej cech przypisywanych mężczyznom.

Romantyk szukający miłości

Henry jest przystojnym właścicielem klubu Morrison`s.  Otworzył go, aby odnaleźć sens w swoim zagmatwanym życiu. Jest synem George`a Pratta, z którym Samantha ma pracować przy sieci hoteli.  Gdy po raz pierwszy spotkał właścicielkę firmy zajmującej się aranżacją wnętrz, wiedział, że ta kobieta nie jest obojętna jego sercu.  Jak potoczą się losy Samanthy i Henry`ego? Odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziecie w powieści Nigdy nie mówię nie. To fascynująca i intrygująca książka, od której nie sposób się oderwać.

Nigdy nie mówię nie – niesztampowa opowieść o miłości

Historia miłości Samanthy i Henry`ego wzrusza i sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury.  Marta W. Staniszewska po raz kolejny wciąga czytelniczki w świat intryg i tajemnic, które nawet po latach wywierają ogromny wpływ na nasze życie.  Autorka stworzyła wyrazistych bohaterów, dzięki czemu podczas lektury zaczynamy się z nimi identyfikować.  Język, jakim posługuje się pisarka, jest prosty i niezwykle skrupulatny. Marta W. Staniszewska z łatwością tworzy plastyczne opisy, dzięki którym możemy przenieść się do fikcyjnego świata.

Komentarze (3)

Lanza

6 miesięcy temu

Myślę, że to ciekawa historia, biorąc pod uwagę, że rzadko pisze się o chłodnych kobietach i uczuciowych mężczyznach:)

Zostaw komentarz