Leczenie NTM NTM

Nietrzymanie moczu w ciąży

nietrzymanie moczu w ciąży

Nietrzymanie moczu to dość wstydliwy problem wielu osób, w tym także kobiet, spodziewających się dziecka. Nietrzymanie moczu w ciąży można leczyć. Jak pozbyć się tego uciążliwego problemu?

Nietrzymanie moczu

Mimo, że problem dotyka dużej ilości osób, wciąż w wielu kręgach pozostaje on tematem tabu. Ze względu na specyfikę, dolegliwość powoduje wstyd i zażenowanie, a to z kolei rodzi kompleksy. Nietrzymanie moczu powoduje, że osoby, których dotyka to schorzenie, alienują się od społeczeństwa i często rezygnują z życia towarzyskiego. Choroba wcale nie musi prowadzić do takich ograniczeń, ponieważ nowoczesne metody pozwalają na jej skuteczne leczenie.

Nietrzymanie moczu w ciąży

U kobiet, które wyczekują na poród, mogą pojawić się różne dolegliwości, związane z okresem ciąży. W organizmie zachodzi wiele zmian, głównie hormonalnych. Dziecko, które rośnie w łonie matki, naciska na macicę, a ta z kolei na pęcherz moczowy. Kobiet może odczuwać znacznie częściej potrzebę oddania moczu. Pojawia się także nietrzymanie moczu,czyli mimowolne popuszczanie moczu. Niekontrolowany odruch jest dla wielu osób bardzo krępujący i dyskomfortowy. Dolegliwości mogą pojawić się w połowie ciąży nawet po jej zakończeniu, co dla kobiet jest uciążliwe. Po porodzie, takie dolegliwości są efektem przejścia dziecka przez kanał rodny kobiety, co ma miejsce przy porodzie naturalnym.

Nietrzymanie moczu w ciąży – formy leczenia

Nietrzymanie moczu można leczyć i to całkiem skutecznie, nowoczesnymi oraz tradycyjnymi metodami. Problem wcale nie musi przekładać się na jakość naszego życia i codziennego funkcjonowania. Kobiety z powodu nietrzymania moczu unikają picia dużej ilości wody. To wielki błąd, ponieważ właściwe nawodnienie wpływa korzystnie na zdrowie matki oraz dziecka. Jedną z klasycznych form leczenia nietrzymania moczu jest trening mięśni Kegla. Mięśnie te są zlokalizowane w dolnej części brzucha. Ćwiczyć można je dosłownie wszędzie, co nie tylko wzmacnia pracę pęcherza ale poprawia również jakość życia seksualnego i doznania podczas zbliżeń. Tym bardziej warto trenować te partie mięśni. Aby zapobiec wystąpieniu nietrzymania moczu po porodzie, warto masować swoje krocze w trakcie ciąży, by uniknąć nacięcia krocza. Zabieg może przyczynić się do problemu z mimowolnym oddawaniem moczu. Na rozwinięty problem, oprócz ćwiczeń, pomoże laserowe leczenie nietrzymania moczu. Dzięki pełnej nowoczesności, zabieg tego typu są mało inwazyjne, nie wymagają rekonwalescencji i odznaczają się wysoką skutecznością. Mimo dość wysokich kosztów finansowych, leczenie laserowe cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wielu kobiet. Przy uciążliwych objawach, które znacząco pogarszają stan życia, warto rozważyć tego typu zabieg.

w ciążyNietrzymanie moczu w ciąży to problem, który możemy rozwiązać. Ciąża t wyjątkowy okres dla kobiety i jej bliskich. Dolegliwości, które jej dotyczą, nie powinny psuć wyjątkowych chwil, dlatego należy wykorzystywać możliwości medycyny, by jak najszybciej pozbyć się uciążliwych objawów, ciesząc się macierzyństwem.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

pati25

8 lat temu

Nietrzymanie moczu to częsty problem kobiet w ciąży.Są różne formy leczenia.Ale najlepiej to wcześnie zacząć profilaktycznie ćwiczyć mięśnie Kegla,aby potem nie mieć z tym problemu

Emilly27k

8 lat temu

Problem wstydliwy jest z tym okresie. Nie mówi się o tym łatwo.
Nie wiadomo czemu, ale kobietę należy zrozumieć.

Zostaw komentarz