nie-wstydz-sie-dbac-o-siebie

Czy znalazłaś dzisiaj czas, by o siebie zadbać? Na pewno miałaś wiele spraw na głowie i ostatnią osobą, o której pomyślałaś, byłaś Ty sama. Czym jest dbanie o siebie i dlaczego często mamy z tym problem?

Jesteś pochłonięta pracą, wychowywaniem dzieci, dbaniem o dom, męża czy wnuki? Zawsze masz tysiąc spraw na głowie. Ale czy w tym natłoku codziennych spraw pamiętasz o sobie? A może czujesz się winna, kiedy myślisz o dbaniu o siebie? Niepotrzebnie! Troska o własne zdrowie i samopoczucie to nie egoizm.

Kto zadba o mnie?

Niestety prawda jest taka, że to Ty musisz zacząć myśleć o sobie. Nikt za Ciebie tego nie zrobi. Musisz w pierwszej kolejności zadbać o siebie, by mieć siłę i chęć dbania o innych. Badania psychologiczne wykazały, że kobiety, które zajmują się sobą są bardziej zadowolone z życia, mają więcej energii i potrafią dać z siebie więcej innym ludziom, a zwłaszcza rodzinie.

Raz na jakiś czas należy Ci się chwila tylko dla siebie. Idź do fryzjera i kosmetyczki – zmień fryzurę albo zafunduj sobie upiększający zabieg. Weź relaksującą kąpiel lub długi prysznic, zrób sobie maseczkę i posłuchaj ulubionej muzyki. Oderwij się myślami od dnia codziennego – zasługujesz na to! Spróbuj zmienić swój tryb życia i zacznij uprawiać aktywność fizyczną. Ćwiczenia nie tylko poprawiają kondycję i wzmacniają system immunologiczny, ale też podnoszą poziom endorfin w organizmie. Poczujesz, że stajesz się silniejsza i będziesz mogła góry przenosić!

Milena L.