Natura i eko Naturalne piękno

Naturalna pielęgnacja ust

naturalna-pielegnacja-ust

Słońce, wiatr i mróz nie wpływają pozytywnie na nasze usta. Wargi stają się przesuszone, a ich skóra pęka. Na szczęście można temu zaradzić i to w sposób naturalny!

Regularne natłuszczanie ust to nawyk, która powinna u siebie wypracować każda z nas. Dzięki temu regeneruje się delikatna błona śluzowa, która je pokrywa, a usta stają się delikatne i gładkie. Po prostu idealne.

Smarujmy swoje usta

Rozpoczynając poranną toaletę od nakładania na twarz kremu, nie zapominajmy, że warto nim także posmarować wargi. One również potrzebują naszej uwagi!

W przypadku suchych i spierzchniętych ust, potrzebna jest jednak dodatkowa pielęgnacja, która spowoduje, że ukrwienie się poprawi, a skóra zmięknie. Idealny efekt osiągniemy, gdy usta posmarujemy zwykłym masłem, a miękką szczoteczką do zębów będziemy masować je przez kilka minut.

Dodatkowa pielęgnacja ust

O tym, że na twarz oraz na ręce warto od czasu do czasu stosować maseczkę, wie chyba już każda z nas. Ale czy wiecie również, że na taką samą pielęgnację zasługują również nasze usta? Maseczka na pewno im nie zaszkodzi!

DR

Słońce, wiatr i mróz nie wpływają pozytywnie na nasze usta. Wargi stają się przesuszone, a ich skóra pęka. Na szczęście można temu zaradzić i to w sposób naturalny!

Taką odżywczą maseczkę w dodatku każda z nas może przygotować samodzielnie. Wystarczy wymieszać ze sobą taką samą ilość białego sera i naturalnego miodu. Potem wystarczy już maseczkę nałożyć na wargi i pozostawić do wchłonięcia.

By wygładzić przesuszone i spierzchnięte usta, wystarczy również przez kilka minut potrzymać plasterek sparzonej pomarańczy pomiędzy wargami. Podobny efekt osiągniemy również z nasączonym zimną wodą mineralną płatkiem kosmetycznym.

Przywracamy ustom naturalny kolor

Brak ruchu, stres czy zmęczenie mogą niekorzystnie wpłynąć również na wygląd naszych ust, które zamiast naturalnego, różowawego koloru przybiorą niezdrowy odcień.

Aby temu zaradzić, wystarczy potrzeć je zmoczoną w zimnej wodzie miękką szczoteczką. By osiągnąć zamierzony efekt, masaż powinien trwać około 2 minut.

DR

Komentarze (8)

Inga

11 lat temu

Bardzo aktualny temat zważywszy na porę roku.Mróz niestety nie sprzyja naszym ustom,a trudno opanować nawyk oblizywania.Wiedziałam,że dobroczynnie i kojąco działa miód,ale nie wiedziałam,że można go mieszać z białym serem.Bardzo cenna ciekawostka godna zastosowania.

filodendron

11 lat temu

Z czasem ma się coraz bledsze usta,mam małe usta więc zawsze w torebce noszę szminkę,jak się zetrze to maluję na pamięć bez lusterka-już się tak wyspecjalizowałam.Kupuję szminki ,które dłużej utrzymują się na ustach ,dzięki temu nie muszę tak często ich malować.

sirena46

11 lat temu

Ja mam to samo z wiekiem usta robią się po prostu mniejsze.Praktycznie przez cały dzień mam na ustach bezbarwna pomadkę, gdyż bardzo mi wysychają, a jak ich nie natłuszczam to nawet pękają.Miodu też używam.

mejgosia

11 lat temu

Moje usta z biegiem czasu zanikają, tz. bledną, przy konturze są właściwie takie jak skóra, traktowałam je pilingiem i szczoteczką, ale nie było pozytywnego rezultatu! Zostaje mi dobra pomadka i konturówka!

córka namawia mnie na makijaż pernamentny, ale boję się bólu!

filodendron

11 lat temu

Właściwie nigdy nie pielęgnuję ust. Tym samym kremem ,którym smaruję twarz przelatuję też po ustach .Używam dobrych szminek,które cały dzień siedzą na ustach – to ma pozytywne znaczenie.A jak jest coś nie tak, to smaruję usta miodem.Zawsze jest poprawa.

pati25

11 lat temu

Każda z nas pragnie aby jej usta były wypielęgnowane,
piękne.Stosując maseczki,masaż możemy przywrócić piękny wygląd ust.Stosujmy to regularnie.

Zostaw komentarz