romantyczne filmy

Komedie romantyczne to jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych. Historie o miłości przyciągają widzów do kina, toteż co roku tylko w Polsce kręci się ich kilkanaście.  Niektórzy aktorzy są znani wyłącznie z tego typu produkcji. W związku z tym, iż wielkimi krokami zbliżają się Walentynki, przedstawiamy najbardziej romantyczne filmy wszech czasów.

Szkoła uczuć

Ten film trudno nazwać komedią romantyczną ze względu na jego tragiczny finał.  Szkoła uczuć to produkcja, która powstała w oparciu o powieść Nicholasa Sparksa pt. Jesienna miłość.  W filmie ukazano wzruszającą historię miłości Landona i Jamie.  Tych dwoje początkowo różniło wszystko, począwszy od pochodzenia, a skończywszy na wyznawanych wartościach.  Jamie to córka pastora, która bardzo mocno wierzy w Boga i nie wstydzi się swoich przekonań, które wśród jej rówieśników uchodzą za staroświeckie. Dziewczyna jest dobrą uczennicą i działa charytatywnie. Landon to jej zupełne przeciwieństwo, lekkomyślny i zarozumiały chłopak nie przywiązuje zbyt dużej wagi do nauki. Przechodzi z klasy do klasy tylko dzięki swojemu  sprytowi i wyglądowi. Całe dnie spędza w gronie kolegów, którzy za cel swojego życia obrali sobie robienie innym głupich dowcipów. Jeden z nich omal nie doczekał się tragicznego finału.  Do paczki Landona postanawia dołączyć nowicjusz. Aby zostać jednym z kolegów chłopaka musi przejść pomyślnie pewną próbę – skoku z dużej wysokości do mrocznego basenu.  Niestety, nikt z ekipy Landona nie sprawdził wcześniej akwenu, który jest pełny połamanych, zardzewiałych rur.  Nowicjusz wskakuje do basenu i wypływa z niego cały poraniony. Koledzy Landona chcąc uniknąć odpowiedzialności, uciekają z miejsca zdarzenia. Chłopak pozostaje na miejscu i niesie pomoc poszkodowanemu, ale nie unika odpowiedzialności. Na szczęście sąd okazuje się łaskawy dla Landona i w ramach kary obliguje go do prowadzenia działalności wolontaryjnej. To właśnie podczas uczestnictwa w pracach nad przygotowaniem wiosennego spektaklu Klubu Dramatycznego chłopak poznaje lepiej Jamie i zakochuje się w niej.  Ojciec Landona sprzeciwia się temu związkowi, ponieważ wie, że córka pastora choruje na raka i może w każdej chwili umrzeć. Mimo to zakochany chłopak nie rezygnuje ze związku z Jamie.  Spędza z nią sporo czasu, a  w końcu proponuje ślub. Niestety, Jamie przegrywa walkę z chorobą. Szkoła uczuć to niewątpliwie wzruszający i mądry film, którego przesłanie wciąż pozostaje na czasie.

 

 

Notting Hill

Film opowiada o miłości, która musi pokonać przeszkody, w tym różnice społeczne.  Główny bohater – William Thacker, na co dzień prowadzi niszową księgarnię w londyńskiej dzielnicy Notting Hill. Niestety, jego firma słabo prosperuje i nie generuje oczekiwanych zysków. William dzieli mieszkanie z ekscentrykiem o imieniu Spike. Życie Thackera przepełnia rutyna i przewidywalność.  Do czasu… Pewnego dnia w jego niszowej księgarni pojawia się popularna aktorka – Anna Scott. Między kobietą, która może pochwalić się wieloma sukcesami w życiu zawodowym, a właścicielem kiepsko prosperującej księgarni rodzi się uczucie. Czy pokona ono jednak różnice dzielące Annę i Scotta?

Brzydka prawda

Osoby, które lubią historie o miłości okraszone sporą dawką dobrego humoru, koniecznie muszą zobaczyć Brzydką prawdę.  To produkcja, która dzięki gagom słownym i sytuacyjnym na długo pozostaje w pamięci.  Główną bohaterką Brzydkiej prawdy  jest Abby, która na co dzień odnosi sukcesy jako producentka popularnego programu telewizyjnego.  Kobieta jest wymagająca zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Ma wysokie oczekiwania w stosunku do mężczyzn i nie zadowala się byle jaką relacją. Nieoczekiwanie życie Abby zmienia się o 180 stopni, a wszystko to za sprawą decyzji jej szefa, który każe jej współpracować z Mike`em – gwiazdorem o szowinistycznych poglądach.  Ich spojrzenie na relacje damsko-męskie jest tak odmienne, iż staje się źródłem konfliktów. Niespodziewanie Abby zgadza się na pewien eksperyment.  Kobieta decyduje się wcielić rady Mike`a do swojego nowego, świetnie zapowiadającego się związku.

Listy do Julii

Główną bohaterką filmu jest Sophie, która wraz z narzeczonym wyjeżdża na  romantyczne wakacje do Włoch. Niestety, piękne, romantyczne scenerie nie zbliżają do siebie ukochanych. Narzeczony Sophie bardziej ceni sobie lokalne wyroby spożywcze, w tym długo dojrzewające sery, niż bliskość ukochanej kobiety.  Ta nieprzyjemna sytuacja skłania dziewczynę do refleksji. Sophie zaczyna się zastanawiać, kim jest i co ma dla niej największą wartość. W podjęciu życiowych decyzji pomoże jej starsza kobieta, która robi wszystko, by odnaleźć ukochanego sprzed lat i… pewien Brytyjczyk, który początkowo irytuje główną bohaterkę swoim zachowaniem. Niespodziewanie mężczyzna budzi w niej gorące uczucia, o jakich do niedawna mogła tylko pomarzyć.  Narodzinom nowego uczucia sprzyja romantyczna sceneria…

Marlena Skóra