Life Style Psychologia

Miejsca idealne na karnawał

karnawał

Karnawał wciąż trwa, ale w tym roku kończy się znacznie szybciej. Warto wykorzystać czas zabawy i wybrać się w miejsca, gdzie z pewnością poczujemy barwny klimat karnawału.

Karnawałowe szaleństwo

Początek roku to doskonała okazja do tanecznego szaleństwa i ciekawego wyjazdu. Uciekając przed mroźną zimą, możemy zaczerpnąć odrobinę innych kultur i ogromną ilość dobrej zabawy. Karnawał to okres, kiedy na ulice wielkich miast wychodzą barwne parady. Pojawia się taniec, głośna muzyka i oryginalne stroje. Bawią się zarówno dzieci jak i dorośli. W tym czasie odbywają się też liczne bale, w tym bale maskowe. Karnawałowe szaleństwo najlepiej obrazują miejsca, gdzie ten czas jest obchodzony wyjątkowo hucznie i kolorowo.

Karnawał w Rio

Rio de Janeiro to najbardziej związane z karnawałem miejsce na świecie. Cały świat obserwuje, jak bawią się Brazylijczycy i przybyli specjalnie na tę okazję turyści. Wszyscy wychodzą na ulice, aby w rytmach energetycznej muzyki bawić się do białego rana. Jednym z elementów karnawałowych parad jest prezentacja najlepszych szkół samby. Tancerki w skąpych i niezwykle kolorowych strojach z pióropuszami prezentują swoje wdzięki i umiejętności taneczne, przed milionową publicznością. To wydarzenie po prostu trzeba zobaczyć. Nic dziwnego, że karnawał w Rio, co roku przyciąga tyle turystów z całego świata.

Nowy Orlean

Choć to miasto położone w Stanach Zjednoczonych, bez wątpienia poczujemy tam europejski klimat, szczególnie w jego francuskiej dzielnicy. Na czas karnawału, ulice są ozdabiane dekoracjami w kolorze fioletowym, złotym i zielonym. Zabawa nazywana jest Mardi Gras i trwa kilka tygodni. Turyści z całego świata przyjeżdżają aby wspólnie poimprezować na ulicach i wziąć udział w paradach.

Wenecja

Wenecja to europejska stolica karnawału. Niezmiennym elementem dziesięciodniowej zabawy są maski i przebrania. Przybyli do Wenecji mogą podziwiać pochody przebierańców, występy akrobatów, ulicznych artystów oraz rewię kostiumów. Koniec zabawy zwiastują dzwony dzwonnicy Świętego Marka, które rozbrzmiewają co roku, o północy w środę popielcową.

Karnawał na Teneryfie

karnawał

Uciekając przed mroźną zimą warto wybrać się na Teneryfę. W Santa Cruz odbywa się drugi pod względem popularności karnawał na świecie. Słoneczna pogoda tylko zachęca do zabawy. Uczestnicy zakładają oryginalne stroje i wybierają Królową Karnawału. Symbolicznie żegnają zimę i bawią się do białego rana.

Największe miasta zamieniają się na czas karnawału w kolorowe punkty, które zdecydowanie warto odwiedzić. Gdy w Polsce temperatura spada poniżej zera, warto spakować walizki i oddać się karnawałowemu szaleństwu.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

Mindi

7 lat temu

Jak karnawał to tylko w Rio 🙂 Taki huczny i niestety tylko w telewizorze. Ale w naturze chętnie wybiorę się nawet na skromną zabawę w gronie znajomych.

dulcynea

7 lat temu

Zawsze chętnie oglądam w tv relacje z zabaw karnawałowych , najczęściej w Brazylii. Sama nie wiem czy chciałabym się znaleźć w takim miejscu, kiedyś wydawało mi się , że tak.
A dziś , niekoniecznie , jestem coraz starsza a dziś na świecie bardzo niebezpiecznie.

pati25

7 lat temu

Mnie też takie huczne zabawy karnawałowe nie pociągają na tyle,abym musiała tam być.Wolę te szaleństwa karnawałowre obejrzeć sobie w telewizji.Podczas tych parad czyha tyle niebezpieczeństw,że aż strach

filodendron

7 lat temu

Nigdy nie brałam udziału w żadnym karnawale, powiem szczerze, że mnie to nie bawi i nigdy nie bawiło. Wolę ogladać w telewizji pokazy karnawalowe. W Brazylii np. ludzie cały rok przygotowują się do karnawału w szkolach tańca.Potem zjeżdzają ludzie z całego, świata , króluje taniec ale i przypadkowy seks.Nie podoba mi sie to. U nas nie jest to takie popularne. Teraz zwłaszcza w związku z atakami terrorystycznymi w wielu miastach karnawałów nie będzie ( np. w kilku miastach niemieckich)

Zostaw komentarz