nagroda-zbrodnia-i-kara-w-wyjatkowym-wydaniu

Zbrodnia i kara to klasyka światowej literatury, która wciąż budzi ogromne emocje wśród czytelników. Kto otrzyma wyjątkowe wydanie powieści Fiodora Dostojewskiego?

Głównym bohaterem Zbrodni i kary jest Rodion Raskolnikow, były student, który zamierza zamordować i okraść starą lichwiarkę. Czytelnik Zbrodni i kary od początku zna tożsamość zabójcy. Dostojewski w swoim utworze nakreślił portret psychologiczny mordercy i ukazał emocje, które targają Raskolnikowem.

Trudna sytuacja, w jakiej znalazł się Raskolnikow, sprawia, iż mężczyzna buntuje się przeciwko zastałemu porządkowi i porzuca swoje ideały. Rodion planuje morderstwo starej lichwiarki, ponieważ uważa siebie za jednostkę wybitną, stojącą poza prawem, ponadto zrabowane mienie ma poprawić jego byt. Swoją teorię, która przyznaje geniuszowi prawo do zabijania innych, były student prawa opisuje na łamach prasy.

Zbrodnia pociąga za sobą karę

Rodion dokładnie zaplanował zabójstwo lichwiarki, ale nie przewidział, że będzie zmuszony pozbawić życia jeszcze jedną osobę, siostrę ofiary Lizawietę. Pomimo komplikacji Raskolnikow ucieka z miejsca zbrodni, zabierając ze sobą kilka zrabowanych przedmiotów. Emocje, które towarzyszą zabójstwu są tak silne, iż Rodion pozostawia pudełko pełne gotówki. Choć nikt nie przyłapał głównego bohatera na gorącym uczynku, mężczyzna ponosi zasłużoną karę. Raskolnikow nie potrafi zapomnieć o zbrodni, której się dopuścił. Strach przed odpowiedzialnością za popełnione czyny sprawia, iż były student popada w obłęd. Mimo to do końca wierzy w stworzoną przez siebie ideologię, w więzieniu nie czuje skruchy, odsiadywanie kary za podwójne morderstwo i rabunek uważa za pozbawione sensu. Do winy za zarzucane mu czyny przyznaje się dopiero za sprawą Soni, która z powodu trudnej sytuacji materialnej musiała pracować jako prostytutka. Rodion zostaje skazany za popełnione przestępstwa i wysłany na 8 lat na Syberię. Sonia jedzie za Raskolnikowem i przyczynia się do odnowy duchowej głównego bohatera.

28 lutego br. nakładem Wydawnictwa MG ukaże się wznowienie Zbrodni i kary. To wybitne dzieło Fiodora Dostojewskiego doczekało się niezwykłej oprawy graficznej. Wyjątkowe wydanie Zbrodni i kary stanowi nie lada gratkę dla osób, które pragną uzupełnić biblioteczkę o klasykę światowej literatury.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa MG mamy do rozdania 5 egzemplarzy Zbrodni i kary w wyjątkowej oprawie graficznej.

Wyjątkowe wydanie Zbrodni i kary wędruje do:

  • Dobrusia
  • Tama_ra
  • Forbidden_flower
  • Dorogaya
  • Sondrina

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Redakcja, artykuł sponsorowany