miedzynarodowy-dzien-kota

Co drugi Polak jest właścicielem domowego zwierzaka. Największą popularnością cieszą się koty i psy. Na trzecim miejscu znajdują się ptaki, w tym kolorowe papugi.

Międzynarodowy Dzień Kota

17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota, został on ustanowiony w 1990 we Włoszech. Do Polski trafił w 2006 roku i szybko się przyjął. Twórcy Międzynarodowego Dnia Kota chcieli zwrócić uwagę społeczeństwa na rolę, jaką odgrywają te sympatyczne zwierzęta w naszym życiu. Niestety, nie każdy właściciel potrafi opiekować się swoim przyjacielem. Międzynarodowy Dzień Kota stanowi doskonałą okazję do niesienia pomocy zwierzętom, które znajdują się w trudnej sytuacji i trafiły na ulicę.

O kotach zwykło się mawiać, iż chodzą własnymi drogami. Niewątpliwie w stwierdzeniu tym znajduje się ziarno prawdy. Koty w przeciwieństwie do psów trudniej wychować, ale nie jest to niemożliwe. Niedawno media informowały o bezdomnej kotce pochodzącej z Rosji, która uratowała niemowlę porzucone na klatce schodowej przed śmiercią. Zwierzę przykryło dziecko swoim ciałem i w ten sposób je ogrzewało. Gdyby nie jego opiekuńcza postawa, niemowlę prawdopodobnie zmarłoby z powodu wychłodzenia organizmu.

Jak dbacie o swoje koty? Czy Wasze zwierzaki moją swoje ulubione zabawki? Podzielcie się zabawnymi historiami z kotami w roli głównej

Inga