Dzieje się Nagrody

Nagroda: Wojna kobiet

nagroda-wojna-kobiet

Pomimo iż żyjemy w XXI wieku, kobiety wciąż padają ofiarami różnych form przemocy. Wojna kobiet to wstrząsający reportaż o sytuacji kobiet w krajach targanych wojenną zawieruchą. Nadeszła pora, aby poznać osoby, do których powędruje książka.

Według światowego rankingu Demokratyczna Republika Konga to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie, to właśnie w tym afrykańskim państwie dochodzi do największej liczby nadużyć na tle seksualnym. W niechlubnej czołówce krajów nieprzyjaznych kobietom znajdują się również Afganistan i Kenia. Sally Armstrong, autorka Wojny kobiet, decyduje się odbyć podróż przez państwa szarpane wojenną zawieruchą, wysłuchując pojedynczych głosów ofiar, które odważyły się mówić w imieniu milionów. W ten sposób powstała wstrząsająca relacja, ten odważny reportaż stanowi kolekcję historii opartych na faktach, które składają się na „złamane piękno” współczesnego świata. Świata, w których ludzkie dramaty powoli rozjaśnia perspektywa zbliżających się zmian.

Kobiety od Nowego Jorku po Nairobi i od Kabulu po Caracas postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i zmieniają istniejący stan rzeczy. Na całym świecie organizują się, aby wyrazić solidarność z ofiarami gwałtów, zabójstw honorowych, poligamii, kamieniowania i dziesiątków innych usprawiedliwianych względami religijnymi lub kulturowymi aktami przemocy wobec kobiet. To właśnie im dedykowana jest książka Sally Armstrong.

Jeśli chcesz poznać dramatyczne historie kobiet, które padły ofiarami przemocy, weź udział w naszym konkursie. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Prószyński i S-ka mamy do rozdania 5 egzemplarzy książki pt. Wojna kobiet. Aby zdobyć jeden z nich wystarczy udzielić prawidłowej odpowiedzi na poniższe pytanie.

Ile razy Sally Armstrong, autorka Wojny kobiet, otrzymała nagrodę kanadyjskiej Amnesty International przyznawaną osobom działającym na rzecz praw człowieka?

Prawidłowa odpowiedź brzmi: Sally Armstrong, autorka Wojny kobiet, trzykrotnie otrzymała nagrodę kanadyjskiej Amnesty International.

Reportaż Wojna kobiet wędruje do:

  • esme
  • czarna_lily
  • lalakosi
  • Basia_mil
  • rudarysia

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Redakcja

Komentarze (9)

Mindi

9 lat temu

Gratuluję wygranej książki 🙂 Interesująca ale trudna pozycja mówiąca o wstrząsających przeżycia kobiet w niektórych regionach świata.

Zostaw komentarz