Konkursy Styl życia

Nagroda: powieść Katarzyny Gurnard pt. Wioletka na tropie zbrodni

Wioletka na tropie zbrodni

Do kogo wędruje najnowsza powieść Katarzyny Gurnard pt. Wioletka na tropie zbrodni? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu.

Wioletka Koperek, pełna optymizmu i energii życiowej trzydziestolatka i amatorka diet wszelakich, marzy o tym, by chociaż przez chwilę poczuć się niczym detektyw z prawdziwego zdarzenia. To pragnienie ma w sobie od dziecka, a kryminały z trupem w roli głównej lubi najbardziej. Wreszcie nadarza się stosowna okazja: w podłódzkiej fabryce łakoci Słodziutka Babeczka bohaterka odkrywa przestępstwo, które ma miejsce tuż pod jej nosem. Okazuje się jednak, że to zaledwie wstęp do dużo poważniejszej zagadki, którą przyjdzie jej rozwiązać… W toku prowadzonego przez siebie śledztwa Wioletka będzie między innymi tropiła potencjalnego mordercę, dokona włamania do garażu, przeprowadzi wywiad środowiskowy, pojedzie fiatem 126p na drugi koniec Polski, dowie się co nieco o donosicielskiej naturze sąsiadów, a do tego przeżyje włamanie i (prawie) śmiertelną chorobę.

Czy samozwańcza detektyw-amator udowodni, że energia i optymizm wystarczą do schwytania groźnego mordercy? A może wszystko zakończy się jedynie załamaniem nerwowym funkcjonariuszy organów ścigania?

To przesycona humorem powieść z gatunku cosy crime  i bohaterką, która nie pozwoli Ci się nudzić!

Katarzyna Gurnard – Łodzianka. Po godzinach urzędowania pisze. Zaczytuje się w powieściach A. Christie oraz H. Murakamiego. Kocha rozwiązywać zagadki. Dla relaksu przestawia meble. Pięknie gra na pianinie (refren jednego utworu). Kolekcjonuje łyżeczki. Autorka komedii kryminalnej „Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie”, wydanej nakładem wydawnictwa Lira.

Wygraj powieść pt. Wioletka na tropie zbrodni!

Aby zdobyć jeden z czterech egzemplarzy powieści Katarzyny Gurnard, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytania. Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodzimy najciekawsze.

  1.  Czy Wioletka ujmie sprawcę zbrodni? Udzielając odpowiedzi na to pytanie, skorzystaj z własnej kreatywności.
  2. Która z książek Wydawnictwa Lira najbardziej Cię zainteresowała? Podaj tytuł inny niż Wioletka na tropie zbrodni. W udzieleniu odpowiedzi na to pytanie pomoże strona internetowa.

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi:

Wioletka nie ujmie sprawcy  zbrodni, ale pomoże w jego schwytaniu. Przeprowadzi drobiazgowe śledztwo, które wykaże winę podejrzanego, po czym swoimi dowodami podzieli się z policją, która przyczyni się do pojmania przestępcy. Chętnie zapoznam się z Singielką w LondynieJudyta C., Namysłów

Wioletka dokona obywatelskiego zatrzymania, gdy zbrodniarz będzie usiłował staranować posterunek straży granicznej przy przejściu na terytorium Ukrainy. Po pojmaniu przestępcy zadzwoni do zaprzyjaźnionego policjanta. Sprawca zbrodni zostanie surowo skazany. Z przyjemnością przeczytałabym Paletę marzeńMaria D., Warszawa

Wioletka wraz z policją pojmie sprawcę zbrodni, którym okaże się rosły osiłek. Sama kobieta nie miałaby z nim szans w starciu fizycznym. Na szczęście mogła liczyć na poważne potraktowanie sprawy przez funkcjonariuszy policji. Zaintrygowała mnie książka Singielka w LondynieMarta F., Poznań

Wioletka poprosi o pomoc swojego przyjaciela, rosłego mężczyznę, który od lat pracuje nad muskulaturą. Sama jest zbyt drobna i za słaba fizycznie, by stawić czoła rosłemu zbrodniarzowi.  Po dokonaniu obywatelskiego zatrzymania kobieta dostanie propozycję pracy w policji. Najbardziej interesująca wydaje się powieść Singielka w Londynie Paulina T., Oświęcim

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz