Dzieje się Nagrody

Nagroda: Pierwsza na liście

nagroda-pierwsza-na-liscie

Najnowsza powieść Magdaleny Witkiewicz, która porusza niezwykle istotny problem społeczny, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem naszych czytelniczek. Nadeszła pora na wyłonienie zwyciężczyni.

W swojej książce Magdalena Witkiewicz przedstawiła historię kobiecej przyjaźni, w której został poruszony społecznie istotny problem. „Pierwsza na liście” to jedenasta książka w dorobku literackim pisarki, która zyskała sławę za sprawą bestsellerowych, na wskroś kobiecych i bliskich życiu powieści. Jej książki sprzedały się w liczbie kilkuset tysięcy egzemplarzy.

Ina pracuje jako dziennikarka, kobieta preferuje wygodne życie bez zobowiązań. Z kolei Patrycja usłyszała od lekarzy wyrok, pozostało jej zaledwie kilka tygodni na to, aby nauczyć ukochane córki, jak żyć. Nastoletnia Karola postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wyrusza w podróż, która raz na zawsze odmieni życie całej trójki. Bohaterki powieści Pierwsza na liście będą musiały rozliczyć się z przeszłością i stawić czoła przeciwnościom losu. Niezbędną do tego siłę odnajdą wspólnie. Gdy na ich drodze pojawi się niemożliwa do pokonania przeszkoda, kobiety odkryją w sobie ogromny potencjał.

Magdalena Witkiewicz jest jedną z najpopularniejszych pisarek literatury kobiecej. Autorka powieści Pierwsza na liście studiowała zarządzanie, bankowość, ukończyła studia MBA. To również matka dwójki dzieci, która dla pisania postanowiła porzucić biznesową karierę. Zaskarbiła sobie sympatię czytelniczek i czytelników za sprawą opowieści o sile, jaka drzemie w zwykłych kobietach. Autorka podkreśla, że jej książki, mimo burzliwych losów bohaterek, zawsze kończą się happy endem i tym samym stanowią swego rodzaju wsparcie dla setek tysięcy fanów.

Pierwsza na liście to nie tylko powieść o potędze kobiecej przyjaźni, rozliczeniu z przeszłością i sile, która drzemie w każdej z nas. W książce poruszono niezwykle istotny problem społeczny – dawstwo szpiku. Polacy, którzy zapisali się do banku dawców szpiku, coraz częściej z powodu strachu wycofują się z zabiegu, który może uratować czyjeś życie. Magdalena Witkiewicz postanowiła przyjrzeć się temu skomplikowanemu problemowi z kilku perspektyw: potencjalnego dawcy i biorcy oraz jego krewnych. Książka ma na celu zwrócić uwagę czytelników na złożoność zagadnienia i obalić mity. W posłowiu Urszula Jaworska, założycielka fundacji prowadzącej największą bazę dawców szpiku w Polsce, pisze: „Nie ma ludzi złych. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale każdy dobry człowiek może być bohaterem”.

Chcesz poznać losy niezwykłych kobiet? Weź udział w naszym konkursie. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Filia mamy do rozdania 1 egzemplarz tej wyjątkowej książki. Aby go zdobyć, wystarczy udzielić prawidłowej odpowiedzi na poniższe pytanie.

Na kiedy przewidziano oficjalną premierę najnowszej powieści Magdaleny Witkiewicz pt. Pierwsza na liście?

Prawidłowa odpowiedź brzmi: Oficjalną premierę najnowszej powieści Magdaleny Witkiewicz pt. Pierwsza na liście zaplanowano na 14.01.2015 r.

Pierwsza na liście wędruje do:

  • adel

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Redakcja

Komentarze (9)

Mindi

9 lat temu

Gratuluję 🙂 Zazdroszczę Adel, że już może czytać tę powieść. Ja muszę czekać aż pojawi się na rynku.

drobina

9 lat temu

Adel – szczęściaro! Gratulacje! 😉 Fajna książka Ci się trafiła. Życzę przyjemnej lektury:-)

Zostaw komentarz