nagroda-napisz-opowiadanie-z-polnocna-droga

W czerwcu br. został ogłoszony konkurs literacki związany z cyklem Północna droga, Elżbiety Cherezińskiej przy współpracy m.in. Magazynu Literackiego Książki. Z największą przyjemnością i dumą ogłaszamy dziś wyniki… przeczytajcie, dlaczego!

“Jurorzy po przeczytaniu wszystkich prac konkursowych podjęli jednogłośną decyzję, by nie przyznawać nagrody głównej. Niestety, żadna z prac nie spełnia warunków samodzielnej publikacji, głównie z racji na niedoskonałości konstrukcyjne. Jednak trzy spośród nich wzbudziły nasze żywe zainteresowanie.

Iwona Miżyńska van Eck w opowiadaniu Atlantyda najtrafniej operuje cytatem z Północnej Drogi, nie nadużywając go, lecz traktując jako zręczną ilustrację do snucia własnej opowieści. Z kolej opowiadanie bez tytułu Anity Zielonki ma – zdaniem jurorów – największy potencjał jako samodzielny utwór, bo oparte jest na intrygującym pomyśle. Także opowiadanie Ewy Alchimowicz zasługuje na wyróżnienie z racji na zaskakującą ideę – niestety, ze szkodą dla opowiadania, nierozwiniętą. Te prace pragniemy wyróżnić i nagrodzić.

Jednocześnie chcemy zachęcić – zwłaszcza wyróżnione Autorki – do dalszej pracy literackiej. Doskonalcie warsztat, uczcie się przenosić Wasze pomysły na słowa i, co najważniejsze – dużo piszcie!”

Elżbieta Cherezińska

Tyle od Autorki – my zaś pękamy z dumy i podskakujemy z radości, gdyż wyróżnioną osobą jest nie kto inny, a nasza wspaniała Czytelniczka, Filodendron!

PS – Właśnie uzyskaliśmy informację, że AŻ DWIE nasze Czytelniczki wygrały w konkursie -drugą jest Elle@elle!

Zawsze wiedzieliśmy, że mamy najlepsze Użytkowniczki! A kto wie, może i okaże się, że i trzecia pani to też któraś z WAS?

Zainteresowanie konkursem było przeogromne, jednak w głębi serca wiedzieliśmy w Redakcji, że któraś z naszych forumowych pisarek sięgnie po laury… i proszę! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych pisarskich sukcesów! Czekamy na kolejne teksty!

Redakcja