Dzieje się Nagrody

Nagroda: Napisz opowiadanie z Północną Drogą!

nagroda-napisz-opowiadanie-z-polnocna-droga

W czerwcu br. został ogłoszony konkurs literacki związany z cyklem Północna droga, Elżbiety Cherezińskiej przy współpracy m.in. Magazynu Literackiego Książki. Z największą przyjemnością i dumą ogłaszamy dziś wyniki… przeczytajcie, dlaczego!

“Jurorzy po przeczytaniu wszystkich prac konkursowych podjęli jednogłośną decyzję, by nie przyznawać nagrody głównej. Niestety, żadna z prac nie spełnia warunków samodzielnej publikacji, głównie z racji na niedoskonałości konstrukcyjne. Jednak trzy spośród nich wzbudziły nasze żywe zainteresowanie.

Iwona Miżyńska van Eck w opowiadaniu Atlantyda najtrafniej operuje cytatem z Północnej Drogi, nie nadużywając go, lecz traktując jako zręczną ilustrację do snucia własnej opowieści. Z kolej opowiadanie bez tytułu Anity Zielonki ma – zdaniem jurorów – największy potencjał jako samodzielny utwór, bo oparte jest na intrygującym pomyśle. Także opowiadanie Ewy Alchimowicz zasługuje na wyróżnienie z racji na zaskakującą ideę – niestety, ze szkodą dla opowiadania, nierozwiniętą. Te prace pragniemy wyróżnić i nagrodzić.

Jednocześnie chcemy zachęcić – zwłaszcza wyróżnione Autorki – do dalszej pracy literackiej. Doskonalcie warsztat, uczcie się przenosić Wasze pomysły na słowa i, co najważniejsze – dużo piszcie!”

Elżbieta Cherezińska

Tyle od Autorki – my zaś pękamy z dumy i podskakujemy z radości, gdyż wyróżnioną osobą jest nie kto inny, a nasza wspaniała Czytelniczka, Filodendron!

PS – Właśnie uzyskaliśmy informację, że AŻ DWIE nasze Czytelniczki wygrały w konkursie -drugą jest Elle@elle!

Zawsze wiedzieliśmy, że mamy najlepsze Użytkowniczki! A kto wie, może i okaże się, że i trzecia pani to też któraś z WAS?

Zainteresowanie konkursem było przeogromne, jednak w głębi serca wiedzieliśmy w Redakcji, że któraś z naszych forumowych pisarek sięgnie po laury… i proszę! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych pisarskich sukcesów! Czekamy na kolejne teksty!

Redakcja

Komentarze (26)

elle@elle

9 lat temu

Filo ja swoja prace konkursowa przekazalam do swobodnej dyspozycje Redakcji więc przeczytacie mnie tutaj wkrótce a i CIEBIE chętnie przeczytam .

drobina

9 lat temu

No proszę jakie talenty mamy na Menopauzie;)Gratulacje elle@elle. No dziewczyny! Przyznać się! Może ta trzecia też jest Menóweczką? :P:-X

sirena46

9 lat temu

Serdeczne gratulacje składam również elle@elle. Dziewczyny możecie być z siebie dumne, że macie taki talent i pokonałyście tyle osób, z tylu portali. MENOPAUZA GÓRĄ !!!!! :-):-):-):-):-):-):-):-):-):

filodendron

9 lat temu

Ja też tych cytatów najpierw nie czułam były stworzone do utworu historycznego i podniosłego .A ja jako osoba przekorna postanowiłam wtrącić je do opowieści współczesnej i psychologicznej . Chciałam pokazać myśli kobiety po pięćdziesiątce, która robi bilans swego życia i opowiada o swojej największej miłości życia ,która nie umarła. Eksperymentalnie nie zastosowałam żadnych opisów i metafor, chciałam wyeksponować same uczucia – taki był mój zamysł. Jak przeczytacie to sprawdzicie ,czy mi się to udało. 🙂

memorka

9 lat temu

Wielkie gratulacje, Filo i elle@elle!:-X
Podziwiam Was, bo ja, podobnie jak Basiek, kompletnie „nie czułam” tych cytatów. To naprawdę niezła sztuka, żeby napisać opowiadanie i umiejętnie wpleść narzucone myśli.(LOL)

Mindi

9 lat temu

Co za wspaniała wiadomość, Elle@elle wielkie gratulacje :-X Chyba każda z nas marzyła o takim sukcesie, Wam się dziewczyny udało 🙂

elle@elle

9 lat temu

Filo ja juz dopytalam telefonicznie ,pakiet ma wartosc 250zl i mozna wybrac ulubione ksiazki wydawnictwa i Pani Cherezinskiej dostane bo poprosilam i o Rotmistrzu Pileckim,co jeszcze to nie wiem ,poniedzialek lub wtorek jak spakuja wysla.

filodendron

9 lat temu

Elle @ elle , ja głuptasek zapomniałam się o to zapytać – wiem ,że książki ,ale nie pytałam jakie i ile . Pytałam tylko o zgodność z regulaminem, jeśli chodzi o publikowanie utworów.
Tess:) dzięki !

filodendron

9 lat temu

Elle @ elle , ja głuptasek zapomniałam się o to zapytać – wiem ,że książki ,ale nie pytałam jakie i ile . Pytałam tylko o zgodność z regulaminem, jeśli chodzi o publikowanie utworów.

filodendron

9 lat temu

Elle@elle, mam wiadomość z Wydawnictwa – nagrody zostaną wysłane w poniedziałek, a jeśli chodzi o publikacje, to możemy te utwory publikować tam ,gdzie my same chcemy, bo mamy do nich prawa autorskie. Ja zamierzam opublikować u nas w Menopauzie – tylko jeszcze dokładnie nie wiem gdzie ,czy na blogu ,czy w jakimś innym dziale – to zależy od sugestii naszej Redakcji. 🙂

Margotka

9 lat temu

Gratuluję, filodendron, elle@elle! To niesamowite, czuję jak trochę blasku sławy spada na mnie, bo Was znam, choć trochę :-*

Basiek

9 lat temu

Gratuluję, babeczki! Przyznam, że nie miałam ani cierpliwości ani serca do tych cytatów… dobrze, że komuś się chciało i to z takim rezultatem!

elle@elle

9 lat temu

Dziekuje bardzo!mysle ze nagroda bedzie pakiet ksiazek Pani Cherezinskiej ,to beda smaczne kaski ,bardzo duzo dobrego slyszalam o autorce.

pati25

9 lat temu

Tobie też elle@elle bardzo gratuluję.Drobinko nie martwię się.Cieszę się,że nasze dwie koleżannki wygrały :-X:-X:-X
Mamy tu zdolne Menóweczki :-):-*

elle@elle

9 lat temu

Filo gratuluje Ci serdecznie ja tez wygralam w tym konkursie ciesze sie ze dwie Menoweczki jestesmy,ps.czy juz nagroda doszla?podobno ma to byc pakiet ksiazek tak mi napisali ze kurierem wysla.

drobina

9 lat temu

Filo: jeszcze raz gratuluję Ci wspaniałego sukcesu:-):-) Super:-)
Pati: nie martw się! Jeszcze tyle konkursów przed Tobą (literackich zapewne też) i na pewno Cię „dorwie” jakaś fajna nagrO:)da:-X

mejgosia

9 lat temu

Ja też w tym miejscu składam serdeczne gratulacje! Ale mam jeszcze prośbę! Wstaw gdzieś tą prace! Chętnie poczytałabym! No bo to nielada frajda czytać kogoś znajomego!:-X

Mindi

9 lat temu

Z przyjemnością czytałam o wynikach konkursu :-X Filo, jeszcze raz wielkie gratulacje i także zachęcam Cię do pisania powieści. 🙂

filodendron

9 lat temu

Kochane Menóweczki ! 🙂 Z całego serca dziękuję za gratulacje zamieszczone tutaj jak i na Pogaduchach 7, których jest tak wiele i wzruszyły mnie do łez .
Ślę Wam całuski i podziękowania :-*:-X:-X:-X

pati25

9 lat temu

Bardzo Ci gratuluję,Filo :-X Odniosłaś wielki sukces.Możemy być dumni,że wśród naszych Menóweczek mamy taką koleżankę O:) Szkoda,że mi się nie udało

filodendron

9 lat temu

Bardzo dziękuję za miłe słowa. My Menóweczki w każdej dziedzinie jesteśmy dobre :))):-X, bo dojrzałe kobiety potrafią osiągać sukcesy, jeszcze przed nami wiele do wygrania :-d

sirena46

9 lat temu

Filo jeszcze raz składam Tobie serdeczne gratulacje, możesz być dumna.:-). Być wyróżnioną wśród tylu osób uczestniczących w konkursie to jest nie lada SUKCES. Tym bardziej się cieszę, że jest to Wydawnictwo z mojego rodzinnego miasta Poznania.-X:-X:-X:-X:-X:-X:-X:-X:-X:-X:-X:-X:

Zostaw komentarz