Kultura

Nagroda: książka Nie mówcie, że nie mamy niczego Madeleine Thien!

Nie mówcie, że nie mamy niczego

Nie mówcie, że nie mamy niczego to nominowana do Nagrody Bookera powieść kanadyjskiej pisarki, której talent zachwycił samą Alice Munro. Już dziś poznaj wyniki konkursu, w którym do zdobycia były trzy egzemplarze tej powieści, ufundowanej przez Wydawnictwo Literackie!

Ojciec opuścił nas dwukrotnie w ciągu jednego roku. Po raz pierwszy, aby zakończyć swoje małżeństwo, i po raz drugi, gdy odebrał sobie życie. Przyczyny rodzinnej tragedii, która stała się udziałem Marie Jiang, sięgają głęboko w przeszłość, a o ich odkryciu zadecyduje przypadek. Marie, nauczycielka matematyki w Vancouver, pochodzi z rodziny chińskich emigrantów. Wiele faktów z życia swoich bliskich pozna jednak dopiero dzięki obcej osobie – studentce z Pekinu, która uciekła do Kanady po masakrze na placu Tiananmen. Dowie się między innymi, że ojciec był studentem konserwatorium w Szanghaju. Dlaczego nigdy jej o tym nie opowiedział? Dlaczego w ich domu nie było fortepianu, na którym ponoć grał po mistrzowsku? Rodzinna historia, którą Marie powoli składa z okruchów wspomnień i świadectw różnych osób, okazuje się być kłębkiem skomplikowanych relacji uczuciowych i wielu dramatów, rozgrywających się w cieniu, ale i  w bezpośrednim następstwie, totalitarnej polityki Mao Zedonga. Epicka i liryczna, zbudowana kunsztownie niczym sonaty Bacha, które pobrzmiewają na wielu jej stronach, melancholijna i pełna humoru oraz ciepła powieść Madeleine Thien jest uważana za jedno z najważniejszych wydarzeń 2016 roku.

Weź udział w konkursie i wygraj jeden z trzech egzemplarzy książki Nie mówcie, że nie mamy niczego Madeleine Thien!

Aby zdobyć jeden z trzech egzemplarzy książki Madeleine Thien od Wydawnictwa Literackiego, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytanie konkursowe:

Dlaczego akurat do Ciebie ma powędrować książka Nie mówcie, że nie mamy niczego?

Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodziliśmy najciekawsze. Poniżej prezentujemy nagrodzone wypowiedzi.

Małgorzata W.: Oglądając ostatnio film natknęłam się na piękną wypowiedź: „Nie mam wszystkiego, ponieważ nie mam Ciebie”. Idąc za tytułem książki posilę się argumentem, że może mam wszystko, ale tej książki nie, więc dlatego to właśnie do mnie powinna ona powędrować 🙂

Karina C.: Książka powinna trafić do mnie, dlatego że byłaby wspaniałym prezentem dla mojej ukochanej mamy. Uwielbia ona książki, więc ta powieść powinna skraść jej serce wiecznego mola książkowego.

Adrianna N.: Książka Nie mówcie, że nie mamy niczego powinna powędrować do mnie, ponieważ przeczytałam wszystkie dzieła Alice Munro, więc skoro ona zachwyciła się tą książką, ja na pewno też będę pod jej wielkim wrażeniem. A na zimowe, długie wieczory przyda się coś nowego do czytania. 

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w pozostałych konkursach!

Komentarze (5)

Emilly27k

3 lata temu

Pomimo,że przeoczyłam konkurs jestem mile zaskoczona wypowiedziami.
Z całym szacunkiem, ale odpowiedź Kariny mnie przekonała:) Staram się być szczera w swojej ocenie. 🙂
Karina masz dar przekonywania, a mama się ucieszy:)

Mindi

3 lata temu

Gratuluję wygrania świetnej książki 🙂 Miałyście ciekawe pomysły na odpowiedź. Zazdroszczę weny, ja ostatnio nie mam pomysłów na konkursowe odpowiedzi i tylko z żalem patrzę jak kolejne książkowe perełki trafiają do koleżanek. Ale mam listę ciekawych książek do zdobycia i przeczytania 🙂

Irena

3 lata temu

Hmmm chyba przeoczyłam ten konkurs 🙂
Gratuluję dziewczyny. Miło jest dostać nową książkę. Uwielbiam takie nagrody 🙂

Zostaw komentarz