Lifestyle, czyli o tym się mówi Styl życia

Paczka dla Zwierzaczka

paczka dla zwierzaczka

– Ho ho ho! Czy to moje ulubione Przytulisko i jego kochani mieszkańcy wysłali do mnie aż tyle listów? O rety! Chyba będę potrzebował pomocy! – Św. Mikołaj z uśmiechem złapał się za głowę. – Biegnijcie renifery! Szukajcie dla mnie Pomocników, którzy w tym roku włączą się w akcję Paczka dla Zwierzaczka w Przytulisku dla Zwierząt w Głownie!

Nie musisz mieć spiczastych uszu, żeby przygotować prezent, który dostarczy Św. Mikołaj. Nie musisz mieć czerwonych butów, ani zielonej czapki. MUSISZ mieć gorące serce, którym obdarujesz wybranego przez siebie psa lub kota z Przytuliska dla Zwierząt w Głownie. Wszystkie mieszkające tu zwierzęta jak co roku napisały listy do Św. Mikołaja. Czy każdemu z nich uda się otrzymać wymarzony prezent? Włącz się do naszej akcji i pomóż spełniać świąteczne życzenia.

Jak zostać Św. Mikołajem?

Akcja Paczka dla Zwierzaczka trwa od 1 do 20 grudnia. W tym czasie należy wejść na stronę internetową Przytuliska w Głownie:

http://www.przytuliskoglowno.pl/akcje/paczkadlazwierzaczka2017/, wybrać psa lub kota (można też kilka zwierząt!) i poinformować naszą wolontariuszkę, dla którego/których zwierzęcia/zwierząt chcecie być Św. Mikołajem. W tym celu należy wysłać maila na adres: kasia@przytuliskoglowno.pl

Jak dostarczyć prezent?

  • Możecie przygotować własnoręcznie prezent i dostarczyć go/wysłać do Przytuliska (ul. Piaskowa 37, 95-015 Głowno) koniecznie z wyraźną informacją „Paczka dla zwierzaczka – imię wybranego zwierzęcia”.
  • Możecie też gotowy prezent przekazać naszym Wolontariuszom, którzy w wybranych miastach Polski będą odbierali paczki (np. Łódź, Zgierz, Pruszków, Walewice, Stryków, Wrocław).
  • Trzecim proponowanym Wam rozwiązaniem jest przekazanie darowizny na konto Przytuliska na prezent – w tytule przelewu wpisujemy „Paczka dla zwierzaczka – imię wybranego zwierzęcia” (Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie, ul. Sporna 3, 95-015 Głowno, 49 8787 0000 0024 6482 2000 0001,).

Finał akcji

Na prezenty czekamy do 20 grudnia. Następnie 23 grudnia o godzinie 10.00 zbieramy się w Przytulisku dla Zwierząt i rozpoczynamy świętowanie! Gorąco zapraszamy Was wszystkich w tym dniu do wspólnego rozpakowywania i wręczania prezentów. Pracy będzie mnóstwo, a jeszcze więcej uśmiechów i satysfakcji z dobrze wykorzystanego czasu J Pamiętajcie, by zabrać ze sobą jakieś świąteczne gadżety – czapki i stroje Mikołajów, rogi reniferów i co tam jeszcze macie.

Do zobaczenia!

 

O Przytulisku

Przytulisko dla Zwierząt w Głownie zostało założone w 1998 roku. Powstało by dawać schronienie zwierzętom, które są porzucane przez swoich właścicieli, wygłodzone błąkają się po ulicach miasta lub są znajdowane przez mieszkańców Głowna w okolicznych lasach. Niektóre zwierzęta przebywają w Przytulisku, ponieważ osobiście przywieźli je tu ich „właściciele”. Są również takie, które pochodzą z interwencji, gdyż warunki w jakich bytowały zagrażały ich życiu.

W Przytulisku przebywa średnio około 80 psów i około 40 kotów. W opiece nad nimi pomagają wolontariusze, dzięki którym psy odzyskują równowagę psychiczną, uczą się podstawowego posłuszeństwa, a także wychodzą ze stanów depresyjnych i otwierają się na pozytywny kontakt z ludźmi. www.przytulisko.glowno.pl

 

Komentarze (3)

Irena

4 lata temu

Kocham zwierzęta. Zawsze szkoda mi tych, które nie mają prawdziwego domu i miłości na którą zasługują. Dajmy im chociaż tyle ile możemy. Jeden drobny gest za ogromną radość na pysku …

Zostaw komentarz