Profesjonalna renowacja mebli z drewna
Fotografia dostarczona przez partnera

Często stare meble drewniane uznawane są za te „z duszą”. Okazuje się, że naturalne drewno jest nie tylko jednym z najstarszych, ale również najtrwalszych budulców. Nic dziwnego, że antyki z biegiem czasu zyskują jeszcze większą wartość. Trzeba też dodać, że drewno jest materiałem idealnie podatnym na modyfikację, dlatego meble z tego materiału mogą służyć w swojej doskonałości przez wiele pokoleń. Nie wyrzucaj drewnianego stołu czy komody z drewna. Nadaj tym meblom drugie życie i ciesz się ich pełną funkcjonalnością. Jak to zrobić? Dowiesz się z tego artykułu.

Dlaczego warto inwestować w meble z drewna?

Drewno jest materiałem trwałym, odpornym na intensywną eksploatację i takim, który można wielokrotnie odnawiać oraz modyfikować. Co więcej, jest materiałem ekologicznym, a meble wykonane z niego nierzadko są prawdziwymi dziełami sztuki. Mogą być wykonywane ręcznie przez stolarzy i artystów, są unikalne, a swoją jakością niczym nie przypominają produktów z masowej produkcji.

Ponadto, meble drewniane są zawsze modne, uniwersalne i pasują do każdego wnętrza. Z powodzeniem staną się doskonałym elementem wyposażenia nowoczesnego salonu, sypialni w stylu boho czy loftowego gabinetu.

Meble drewniane z tzw. drugiej ręki

Ponieważ inwestycja w całkiem nowe meble wykonane z naturalnego, litego drewna może być finansowo naprawdę spora, warto skupić się na meblach używanych. Wartościowe komody, krzesła czy szafki drewniane znajdziesz na tzw. targach staroci, czy w antykwariatach. W sieci funkcjonują liczne grupy, na których widnieją ogłoszenia o chęci oddania starych mebli z drewna, a nawet informacje o planowaniu ich wyrzucenia. Możesz je więc uratować!

Nie marnuj mebli dobrej jakości, nierzadko wystarczy podstawowy kurs stolarski, aby móc samodzielnie dać „drugie życie” zniszczonej szafce. Dzięki temu zyskasz unikalny wystrój swojego mieszkania — przecież czasy, w których w każdym salonie królowała dokładnie taka sama meblościanka, już dawno minęły…

Profesjonalna renowacja mebli z drewna

Samodzielna renowacja mebli z drewna czy ich modyfikacja może przerodzić się w prawdziwą pasję, a nawet sposób na dodatkowy zarobek. Warto wziąć pod uwagę, że zainteresowanie nie tylko wartościowymi antykami, ale ogólnie meblami z naturalnego drewna ciągle rośnie. W czasach, w których dosłownie zalewa nas kiepska jakość różnorakich wyrobów, stawiajmy na nurt ekologiczny, pełną funkcjonalność i wysokie standardy. Na wszystkie te potrzeby odpowiadają meble drewniane, które można wielokrotnie i dowolnie zmieniać. Wystarczy, że zetrzesz stary lakier, zeszlifujesz drewnianą powierzchnię, a następnie pomalujesz mebel na wybrany kolor specjalną farbą do elementów drewnianych bez toksyn. W ten sposób całkowicie zmienisz wygląd starego mebla, ale zachowasz jego funkcję praktyczną. Kiedy Ci się znudzi, znowu podejmiesz się prac stolarskich, aby uzyskać nowy, zaskakujący efekt. Pamiętaj tylko, aby nie dokonywać samodzielnie metamorfoz antyków, ponieważ nieumiejętna renowacja może sprawić, że takie meble stracą swoją wartość.