Golenie twarzy u kobiet
Thanh Duc PHAN z Unsplash

Golenie twarzy u kobiet praktykują Azjatki, które pragną mieć perfekcyjną cerę i zależy im na nieskazitelnym wyglądzie makijażu.  U nas ten azjatycki rytuał pielęgnacyjny nie zdążył się jeszcze dobrze przyjąć. Napotyka na spory opór ze stron pań. W naszym kraju golenie twarzy kojarzy się z czynnością wykonywaną przez mężczyzn. Panie usuwające owłosienie z lica stanowią rzadkość i na ogół robią to z powodu zdiagnozowanego hirsutyzmu.

Spis treści:

  1. Nożyki do brwi idealne do usuwania zbędnego owłosienia z twarzy kobiet
  2. Rozbudowana pielęgnacja azjatycka
  3. Co daje nam golenie twarzy u kobiet?
  4. Azjatycki rytuał pielęgnacyjny sposobem na idealny makijaż?
  5. Czy po goleniu włoski odrastają grubsze?
  6. Czy golenie twarzy jest wskazane przy skórze wrażliwej?

Nożyki do brwi idealne do usuwania zbędnego owłosienia z twarzy kobiet

Golenie twarzy u kobiet może wydawać się dość osobliwym rozwiązaniem. Przybliżmy jednak powody, dla których decydują się na to rozwiązanie Azjatki. Zanim jednak przejdziemy do zalet tego rytuału pielęgnacyjnego, przyjrzymy się odpowiednim narzędziom. Usuwanie zbędnego owłosienia z twarzy odbywa się z pomocą specjalnych płaskich nożyków. Są one dostępne pod nazwą handlową nożyki do brwi. Golenie twarzy u kobiet w Azji przeprowadza się raz lub dwa razy w miesiącu, czyli nie za często. Niektóre Polki praktykują ten rytuał pielęgnacyjny przed większym wyjściem, np. na wesele.

Rozbudowana pielęgnacja azjatycka

Pielęgnacja azjatycka jest dość mocno rozbudowana. Wiele z nas zachwyca się pięknym wyglądem skór Koreanek i Japonek. Jednocześnie ilość czasu poświęcanego pielęgnacji nas przeraża. W ciągu dnia mamy do wykonania wiele zadań, sporo czasu spędzamy też w pracy. Nic dziwnego, że kolejny azjatycki rytuał pielęgnacyjny może wydawać nam się fanaberią. Ma on jednak logiczne uzasadnienie.

Co daje nam golenie twarzy u kobiet?

Azjatki marzą o idealnie gładkiej cerze. Aby takową uzyskać, sięgają po peelingi, kwasy złuszczające i retinoidy. Koreanki i Japonki podchodzą poważnie do profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Okazuje się, że golenie twarzy u kobiet za pomocą nożyka do brwi dodatkowo usuwa martwy naskórek, przez co skóra lepiej chłonie substancje aktywne pochodzące z kremów, masek czy serum.

Azjatycki rytuał pielęgnacyjny sposobem na idealny makijaż?

Ponadto każda z nas ma na twarzy drobny meszek. Nie mówimy tutaj o widocznym owłosieniu charakterystycznym dla mężczyzn. Z tym problemem boryka się niewielki procent pań, które leczą hirsutyzm. Niemniej nawet drobny meszek na twarzy, który widać dopiero wówczas, gdy odpowiednio ustawimy lico pod światło, może wpływać na nieestetyczny wygląd makijażu. Na drobnych włoskach osadza się podkład i puder, co nie zawsze wygląda estetycznie, zwłaszcza na zdjęciach do kampanii reklamowych. Te można wprawdzie wyretuszować, ale wiele modelek praktykuje golenie twarzy.

Czy po goleniu włoski odrastają grubsze?

Usuwanie zbędnego owłosienia z twarzy u kobiet budzi jednak spore wątpliwości. Wiele z nas uważa, że po tym zabiegu odrośnie więcej włosków i problem tylko się zaostrzy. Tak jednak się nie dzieje. Gdyby było inaczej, większość osób skarżących się na rzadkie włosy, zgoliłaby je z głowy, czekając, aż te odrosną w znacznie większej ilości. Skąd zatem biorą się te powszechne obawy? Niewątpliwie chodzi o to, iż odrastające włoski są bardziej widoczne dla oka, dlatego wydaje się, że jest ich więcej i przez golenie stały się grubsze. To jednak tylko złudzenie, które wynika z faktu, iż odrastający ścięty trzon  jest grubszy od końcówki włosa.

Czy golenie twarzy jest wskazane przy skórze wrażliwej?

Czy ten azjatycki rytuał pielęgnacyjny jest nam potrzebny? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każda z nas musi jej udzielić we własnym zakresie. Niektórym z nas przeszkadza drobny meszek na twarzy, inne w ogóle nie odczuwają jego obecności. Ten też nie stwarza problemu osobom, które nie malują się na co dzień. Nie każda z nas też posiada czas na jeszcze bardziej rozbudowaną pielęgnację twarzy. Nie wszystkie mamy też wprawne ręce i czułybyśmy się bezpiecznie, goląc twarz. Niektóre z nas borykają się z alergią i skórą wrażliwą, ich nogi po goleniu nie prezentują się zbyt atrakcyjnie, dlatego można też przypuszczać, iż golenie twarzy wpłynęłoby negatywnie na wygląd lica.