na-ratunek-komorkom

Wraz z upływającym czasem starzeje się nasza skóra, naskórek oraz jego komórki. W czasach gdzie piękno i młodość mają dużą wartość, producenci prześcigają się w poszukiwaniu coraz to innowacyjniejszych składników swoich produktów. Nie zapominają również, że w celu lepszego dotarcia do klienta, pochodzenie tych substytutów powinno być naturalne.

Kosmetyki dostępne na rynku mają za zadanie nie tylko utrzymanie pięknej i zdrowej skóry. Ważnym zadaniem tych produktów jest również odbudowa. Niniejszy artykuł poświęcony jest dwóm składnikom, które spełniają właśnie taką role.

Keratolina
Jest to enzym pochodzenia biotechnologicznego. Uzyskany w procesie fermentacji. Usuwa martwe komórki naskórka. Keratolina również wygładza naskórek. Dzięki swoim właściwością sprawia, że jest on bardziej ujednolicony. Powoduje jego zmiękczenie. Nie powoduje podrażnień oraz nie uczula. Jest szczególnie polecany osobą z wrażliwą skórą. Poprawia także mikrokrążenie. Sucha i gruba skóra dzięki enzymowi szybko się złuszcza.
Zbawiennie wpływa na okolice łokci, kolan oraz pięt. Produkty z Keratoliną sprawiają, że skóra jest gładka, nawilżona i odświeżona, a jej właściwości przyśpieszają odnowę komórek. Jej czynne składniki wykorzystuje się na masową skalę do produkcji kremów oraz kosmetyków.

Peptyd m3
Peptydy, czyli związki organiczne występują w organizmie człowieka. Peptyd m3( oligopeptyd- tetrapeptyd-3) jest odpowiedzialny za zwiększoną produkcję kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów. Peptydy są to drobne łańcuchy aminokwasów. Pomagają one w łagodzeniu procesu starzenia. Dzięki swoim właściwością, silnie działają przeciw zmarszczkom. Odbudowują oraz naprawiają całkowite podłoże zewnątrz komórkowe. Peptydy docierają aż do głębokich warstw skóry, rewitalizując struktury kolagenu i elastyny. Podobnie jak Keratolina peptydy są często używane do produkcji kosmetyków.
Procesy technologiczne, poświęcone udoskonalaniu składów produktów do pielęgnacji twarzy i ciała, pozwalają nam z coraz większą pewnością, korzystać z kosmetyków, które powstają w laboratoriach. Specjaliści zajmujący się tą materią, wydobywają naturalne składniki, które sprawiają, że pomimo upływu czasu, możemy cieszyć się młodą i zdrową skórą.

B.M