glikolowe-oczyszczenie

Jeżeli na Twoje skórze często pojawia się trądzik, cera jest tłusta i przebarwiona, powinnaś jak najszybciej temu zaradzić. Takie objawy jak wyżej wymienione czy zanik włókien elastycznych, powinno się korygować odpowiednimi kuracjami.

Eksfoliacja kwasem glikolowym
Jednym z dostępnych na rynku kosmetycznym zabiegów, pozwalających pozbyć się niedoskonałości jest eksfoliacja. Polega na złuszczaniu i usuwaniu zrogowaciałego naskórka za pomocą stężonego kwasu glikolowego, który pochodzi z rodziny kwasów alfa-hydroksykwasów (AHA). Należy również podkreślić, że zbliżająca się jesień, jest najlepszym momentem na poddanie się zabiegowi. Ponieważ jest to okres najmniejszego nasłonecznienia w przeciągu roku.
Jego naturalne źródło to trzcina cukrowa. Kwas wnika w naskórek i poprzez powstrzymanie tworzenia się mas rogowych, zapobiega pojawieniu się trądziku. Sprzyja również wzmożonej pracy fibroblastów, które łączą w skórze kolagen.

Bardzo istotne jest to, że kwas glikolowy może występować w różnych stężeniach. Od nasilenia jego intensywności zależy efekt oraz zakres problemu.
W najmniejszym z możliwych stężeń – 15% , działanie kwasu jest niewidoczne dla oczu, ale bardzo mocno regeneruje i nawilża naskórek. Około 30 % stężenie, dodatkowo spełnia funkcję peelingu. Najwyższe stężenie, powyżej 50 %, wnika już w strukturę skóry właściwej i pobudza proces odnowy.

Zastosowanie eksfoliacji, przy użyciu kwasu glikolowego, jest zalecany szczególnie w przypadku gdy:
•nasza skóra jest przesuszona
•naskórek jest zbyt pogrubiony
•cierpisz na łojotok
•masz widocznie zmęczona cerę
•potrzebujesz czynnika, który uruchomi scalanie się w Twojej skórze kolagenu
•Twoje pory są rozszerzone

Stosowanie zabiegu odradza się osobą, które w ostatnim czasie zauważyły u siebie zmiany ropne bądź mają podrażnioną i zaczerwienioną skórę. Również takie schorzenie jak atopowe zapalenie skory jest czynnikiem wykluczającym, możliwość wykonania zabiegu.

Po zabiegu należy stosować się do paru podstawowych zasad, a mianowicie: nie narażać się na promieniowanie słoneczne, dokładnie i regularnie nawilżać skórę oraz unikać ogólnodostępnych kąpielisk.

Każda z Pań zdaje sobie sprawę z faktu, jak ważne dla utrzymania równowagi naszej skóry, jest jej czystość i prawidłowy poziom, dostarczanych jej składników odżywczych. Dlatego nie bójmy się korzystać z innowacji w salonach kosmetycznych, nawet jeżeli ich pochodzenie jest chemiczne. Nasza skóra może na tym jedynie zyskać.

Anna 14-stek