na-co-warto-sie-zaszczepic

W przypadku dzieci szczepienia traktujemy jako formę profilaktyki. Niestety, sami niechętnie się na nie decydujemy. Przeciwko jakim chorobom warto się zaszczepić?

Niedawno na rynku farmaceutycznym pojawiła się szczepionka przeciwko meningokokom grupy B. Te bakterie ponoszą odpowiedzialność za zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Ta choroba stanowi poważne zagrożenie dla życia. Jednym z powikłań zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych jest posocznica, zwana potocznie sepsą.

Szczepionka przeciwko meningokokom grupy B

Szczepionka przeciwko meningokokom grupy B w środowiskach medycznych uchodzi za rewolucyjne rozwiązanie. Z przeprowadzonych badań wynika, iż Europejczycy najczęściej stykają się z bakteriami typu A, B, C. Przed meningokokami A i C mogliśmy się zabezpieczyć, korzystając z dobrodziejstw szczepionek dostępnych na rynku.

Szczepionka 13-walentna

Lekarze często polecają szczepionkę 13-walentną. To rozwiązanie chroni nas przed chorobami, za które odpowiadają pneumokoki. Do chorób wywołanych przez te bakterie zaliczamy: zapalenie opon mózgowych i zapalenie płuc. Pneumokoki stanowią ogromne zagrożenie dla chorych na astmę i osób, które borykają się ze schorzeniami układu krążenia.

Irmina