NTM Objawy NTM

Za dużo, za mało, za często – problemy z układem moczowym

za-duzo-za-malo-za-czesto-problemy-z-ukladem-moczowym

Jak zauważyć, że z układem moczowym dzieje się coś złego? Czy na podstawie obserwacji mikcji można rozpoznać choroby dróg moczowych i pęcherza lub inne problemy z układem moczowym?

Ile moczu w ciągu dnia oddaje zdrowy człowiek?

Każdy z nas różni się fizjologią. Trudno precyzyjnie powiedzieć ile razy w ciągu dnia należy oddawać mocz i jaka ilość jest „regulaminowa”. Nie zawsze różnice w mikcji (częstsze lub rzadsze oddawanie moczu w stosunku do innej osoby) stanowią powód do zmartwień. Uznaje się, że dorosły człowiek w ciągu doby oddaje od 1 do 2,5 litrów moczu. Ilość mikcji jest dość indywidualną sprawą, jednak za normę uznaje się do 7 wizyt w toalecie w ciągu dnia. Konkretna ilość zależy od pojemności pęcherza, trybu życia, ilości wypitych płynów, a nawet współistniejących chorób i przyjmowanych leków.

Zbyt mało moczu – co to oznacza?

Jeśli chodzisz bardzo rzadko do toalety, ale oddajesz naturalną ilość moczu (mniej więcej równą wypitym płynom) nie musisz się martwić. Prawdopodobnie masz bardzo pojemny pęcherz. Jeśli jednak w ciągu dnia ilość wydalanego moczu spadnie poniżej 400 ml możemy mówić o skąpomoczu. To objaw, który może być groźny dla zdrowia – sygnalizuje problemy z nerkami albo zatkanie dróg moczowych. Jeszcze bardziej niebezpieczny jest stan bezmoczu, czyli zatrzymanie mikcji. Może prowadzić nawet do zatrucia całego organizmu, dlatego tak ważne jest, by w takiej sytuacji niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.


h3. Zbyt dużo moczu – co to oznacza?

O zbyt dużym oddawaniu moczu (wielomoczu) mówimy wtedy, gdy ilość wydalanego płynu przekracza 2,5-3 litry na dobę. Taka sytuacja może wynikać ze zwiększonej ilości wypijanej kawy lub przyjmowania leków moczopędnych. Ważne jest by jednocześnie dbać o uzupełnienie składników mineralnych, które są wydalane z organizmu.

Tekst sponsorowany

Jak zauważyć, że z układem moczowym dzieje się coś złego? Czy na podstawie obserwacji mikcji można rozpoznać choroby dróg moczowych i pęcherza lub inne problemy z układem moczowym?

Wielomocz może być jednak objawem chorób: zapalenia pęcherza, bakteryjnych infekcji układu moczowo-płciowego, a nawet ostrej niewydolności nerek. W sytuacji, gdy nadmierne oddawanie moczu Cię niepokoi zgłoś się do lekarza.

Zbyt częste oddawanie moczu – co to oznacza?

Kiedy chodzisz do toalety ponad 7 razy dziennie, a dodatkowo w nocy wstajesz minimum 2 razy – cierpisz na częstomocz. Charakterystycznym objawem przy zbyt częstym oddawaniu moczu jest wydalanie niedużej ilości płynów w krótkich odstępach czasu. Częstomocz może być związanyz zapaleniem pęcherza moczowego lub uciskaniem pęcherza.

Ważne jest by wspierać prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego. W tym celu warto sięgać po sprawdzone suplementy diety, które zawierają składniki wspomagające jego prawidłowe działanie. Jednym z nich jest preparat Żurascin Uro{nofollow}, który zawiera nie tylko wysoko skoncentrowany ekstrakt z żurawiny CystiCran®, standaryzowany na 40% zawartość proantocyjanicyn (PAC) – związków należących do polifenoli, ale również ekstrakt z liści pokrzywy, który wspiera prawidłowe krążenie żylne i wspomaga funkcje wydalnicze nerekoraz witaminę C. To pierwsza pomoc przy problemach z drogami moczowymi.

Jeśli cokolwiek związanego z układem moczowym niepokoi Cię – nie wahaj się iść prosto do lekarza. Szybka diagnoza nie tylko skróci leczenie, ale przede wszystkim nie dopuści do powstania poważniejszych problemów.

Tekst sponsorowany

Komentarze (3)

pati25

7 lat temu

O nerki trzeba dbać.W razie prroblemów zgłaszajmy się do lekarza,wykonujmy badania moczu.Kiedyś dosyć często miałam z nimi problemy.Teraz czasami mam kłopoty z nimi.Łykam suplement Żurascin Uro i jem suszoną żurawinę,dżem żurawinowy i piję herbatkę żurawinową

stazyz

7 lat temu

Tak, tak nerki to jeden ważniejszych filtrów w naszym organizmie, gdy szwankuje nie ma się co zastanawiać i eksperymentować, szybciutko udajmy się czym prędzej do specjalisty aby zalecił stosowne badania i odpowiednią terapię;) Suplementacja tak, ale kiedy jesteśmy zdrowi, w końcu suplementy to profilaktyka a nie lekarstwo 🙂

drobina

7 lat temu

Na szczęście nie mam problemów z układem moczowym, ale profilaktycznie dość często piję mój ulubiony sok żurawinowy, a do niektórych potraw (np. pieczonego mięsa) dodaję suszoną żurawinę. Łączę więc przyjemne z pożytecznym:-X

Zostaw komentarz