Mowa ciała zakochanej kobiety

Mowa ciała, czyli komunikacja niewerbalna, to coś, nad czym nie panujemy tak jak nad swoimi wypowiedziami. W związku z tym, iż nasze gesty są sterowane układem limbicznym, który znajduje się poza naszą kontrolą i działa niejako automatycznie, niemal zawsze mówią nam prawdę.  Jeśli zastanawiasz się, czy jej na tobie zależy, to przyjrzyj się jej zachowaniu. Zdradzamy, jak wygląda mowa ciała zakochanej kobiety.

Przytula cię bez zachowywania dystansu

Tak naprawdę kluczową rolę w odkryciu intencji kobiety odgrywa kilka prostych gestów. Jednym z nich jest sposób, w jaki cię przytula. Kobieta, która cię tylko lubi, ale nie darzy cię żadnym głębszym uczuciem, będzie się przytulała krótko, wręcz ekspresowo, zachowując dystans. W towarzystwie mężczyzny, na którym nam zależy, przyjmujemy zgoła odmienną postawę. Chcemy przytulać się dłużej i całą sobą, bez zachowywania dystansu. Mężczyźni często nie umieją dostrzec tej subtelnej różnicy, dlatego warto przyjrzeć się znajomym. Popatrz na parę, a następnie zobacz, jak witają się koledzy. Przytulenie trwa wówczas tylko chwilę, jak podanie ręki i przylegają do siebie tylko ramiona, ale nie brzuch, klatka piersiowa etc.

Uśmiecha się do ciebie w sposób szczery

Jak odróżnić nieszczery uśmiech od szczerego?  Gdy uśmiechasz się szczerze, angażujesz do tego celu większą liczbę mięśni, w tym także mięśnie wokół oczu. Gdy uśmiech jest tylko wyrazem dobrego wychowania, uśmiechają się same usta. Mięśnie wokół oczu pozostają nieaktywne, w oczach nie pojawia się też blask. Jeśli ona uśmiecha się do ciebie szczerze, a na twój widok błyszczą się jej oczy, to wiedz, że wzbudzasz w niej cieplejsze uczucia.

Ma błyszczące oczy i podniesione brwi

Gdy jesteśmy zakochane i spotykamy swój obiekt westchnień, nasze oczy zaczynają się błyszczeć, a źrenice powiększać. Na dodatek mimowolnie unosimy brwi, przez co oczy wyglądają na jeszcze większe.

Martwi się o ciebie

Zwróć uwagę, jak reaguje na wiadomość, że coś ci dolega, miałeś wypadek etc. Jeśli jest tym szczerze zainteresowana, przejęta etc., to usłyszysz to w tonie jej głosu. Ten nagle stanie się nieco wyższy, bo wynika ze szczerego zaniepokojenia. Gdy źle się czujesz, kobieta może zmienić głos na cieplejszy i odzywać się do ciebie jak do dziecka lub ukochanego zwierzaka.  Wbrew pozorom to dobry symptom.

Patrzy ci w oczy

Gdy kogoś kochamy, to patrzymy się mu prosto w oczy. Oczywiście, nie przez 100% wspólnie spędzanego czasu, ale przez większość. Nie unikamy kontaktu wzrokowego, bo po pierwsze, mamy czyste intencje, a po drugie, druga osoba nam się podoba i chcemy ją oglądać.

Jej stopy są zwrócone w twoim kierunku lub muskają ciebie

Tak naprawdę stopy uchodzą za najbardziej szczerą część ludzkiego ciała. Gdy czujemy się niekomfortowo, momentalnie zwracają się w stronę drzwi. Gdy spotykamy kogoś, kogo nie lubimy, w jego stronę odwracamy tylko tułów, ale nogi chcą nadal iść swoją trasą.  Gdy spotykamy ukochanego faceta, zwracamy się do niego całym ciałem, w tym stopami. A gdy siedzimy obok niego lub leżymy, mimowolnie nasze stopy czasem się spotykają i jest to bardzo przyjemne, dlatego nimi nie uciekamy.

Gdy idziecie razem, dystans jest bardzo mały

Gdy idziesz z zakochaną w tobie kobietą, dystans będzie bardzo mały, możecie się obejmować, trzymać za rękę. Kobiety lubią być blisko tylko tych mężczyzn, do których coś czują. Nie będą pozwalały sobie na takie skracanie dystansu, gdy facet jest tylko ich kumplem.

Nachyla się w twoją stronę i nie stosuje gestów obronnych

Zwróć uwagę, czy zdarza jej się nachylać w twoją stronę bez stosowania gestów obronnych. Jeśli np. coś jej szepczesz, zobacz, czy się do ciebie nachyli całym tułowiem, czy skieruje w twoją stronę tylko głowę. Czy wykorzystuje przy tym ramiona dla zachowania granic jako gest obronny, czy czuje się przy tobie swobodnie.