Kultura Styl życia

Moje serce w dwóch światach, czyli dalsze losy Lou według Jojo Moyes

Moje serce w dwóch światach

Po ostatniej powieści z Lou Clark w roli głównej przyszedł czas na kontynuację. Trzeci tom, czyli Moje serce w dwóch światach Jojo Moyes rozpoczyna się w momencie, kiedy po raz kolejny Lou zaczyna nowy etap życia, pełen zaskakujących zmian. Czy w końcu życie szalonej kobiety w rajstopach w paski zacznie się układać?

Lou Clark w Nowym Jorku

Akcja drugiego tomu kończy się na szansie, jaką dostaje główna bohaterka. Praca w Nowym Jorku, mieście pełnym możliwości może okazać się dla Lou wielką szansą. Dziewczyna przylatuje do Nowego Jorku, gdzie zaczyna pracę jako asystentka żony milionera, pana Gopnika. Wyobrażenia Lou zderzają się z rzeczywistością. Jej pokój okazuje się małą klitką, Natan nie ma dla niej zbyt dużo czasu, a nowa pracodawczyni ma swoje wymagania. W dodatku za Lou najwyraźniej nie przepada gosposia oraz sąsiadka z kamienicy, której zawsze towarzyszy mops Dean Martin. Na szczęście Lou zyskuje sympatię portiera i kilku innych osób. Wszystko wydaje się być całkiem dobrym początkiem życia w Nowym Jorku.

Sam kontra Josh

Lou poznaje w Nowym Jorku Josha, który łudząco przypomina jej Willa. Los sprawia, że co chwilę wpadają na siebie w mieście, gdzie mieszkają miliony ludzi. Josh okazuje się przystojnym i czarującym mężczyzną, ale Lou ma chłopaka, Sama, którego zostawiła w Anglii. Sam jest ratownikiem i właśnie przydzielono mu nową partnerkę, bardzo atrakcyjną ratowniczkę. Związek na odległość okazuje się dość trudny, choć Lou oczywiście ma już zaplanowane spotkania z Samem. Jego pierwszy przyjazd do wielkiego miasta okazuje się kompletnym niewypałem… Sam jest coraz bardziej zazdrosny o Josha, a Lou spędza z nim coraz więcej czasu.

Sekrety w rodzinie Gopników

Praca u bogatej rodziny okazuje się być dość specyficzna. Lou musi porzucić swoje szalone i barwne stroje na rzecz mundurka. Agnes codziennie rano biega, a jej asystentka jest raczej na bakier ze sportem. Do tego dochodzą oficjalne imprezy, na których Lou ma towarzyszyć swojej szefowej, która nazywa ją przyjaciółką. Agnes skrywa pewne tajemnice, w które wplątuje dobrą i pomocną Lou. I choć dziewczyna ma wiele wątpliwości, trudno odmówić swojej szefowej. Niestety będzie to miało swoje konsekwencje. Lou przyjdzie słono zapłacić za swoje dobre serce.

Lou w świecie mody

Bez wątpienia jednym z ciekawszych wątków w trzecim tomie przygód Lou jest moda. Zamiłowanie bohaterki do oryginalnych stylizacji nie zostaje pominięte. Lou trafia na sklep z retro strojami, który jest rajem dla każdej miłośniczki mody. Na dodatek, jej sąsiadka doskonale wie, czym jest prawdziwa moda i styl, a jej apartament kryje w sobie mnóstwo wieszaków, gromadzonych przez długie lata. Nieoczekiwany zwrot w życiu Lou sprawi, że pomoc starszej pani będzie kolejną, ważną zmianą w życiu Lou.

Niestety miłośnicy pierwszej części losów panny Clark mogą być rozczarowani. Choć w powieści dzieje się wiele, brakuje czegoś, co mogłoby na dobre wciągnąć czytelnika. Plusem jest większe skupienie się na bohaterce i tylko subtelne przypominanie czytelnikowi o Willu. Polscy czytelnicy na pewno uśmiechną się do polskiego akcentu, jakim jest postać Agnes i jej język.

W życiu Lou nie ma miejsca na nudę, ale patrząc na całokształt, bohaterka chyba już dostatecznie została skrzywdzona przez los. Czytając powieść, mocno kibicuje się młodej kobiecie, wierząc w to, że w jej życiu wreszcie pojawi się stabilizacja. Ale czy to możliwe przy takiej osobowości? Mimo wszystko, fani losów Lou Clark powinni sięgnąć po tę książkę Moyes, wydanej przez Znak Literanova. Kto wie, może to nie koniec zawirowanej historii dziewczyny noszącej rajstopy w żółto-czarne paski.

Katarzyna Antos

Komentarze

dulcynea

6 lat temu

Pierwsza część powieści bardzo mi się podobała .
Dlatego też powinnam przeczytać kontynuację przygód Lou.
Muszę rozejrzeć się za tą powieścią 🙂

Zostaw komentarz