moj-partner-nie-chce-sie-kochac

Czujesz, że mogłabyś kochać się prawie codziennie. To wspaniale! Satysfakcjonujące życie seksualne to marzenie wszystkich par, zwłaszcza z długim stażem małżeńskim. Problem pojawia się wtedy, kiedy Twój partner wciąż nie ma ochoty na seks z Tobą…

Paradujesz wystrojona w seksowną, koronkową bieliznę, rzucasz mu dwuznaczne aluzje, zapalasz świeczki, a on…chowa się pod kołdrę i woli pójść spać albo poczytać gazetę. Pytasz wprost, a w odpowiedzi słyszysz: „jestem bardzo zmęczony”, „nie mam dzisiaj ochoty”, „może jutro”. I tak w kółko.

Jeżeli nie pamiętasz, kiedy ostatni raz kochałaś się ze swoim mężem, to powód do niepokoju.

Wzrost libido u kobiety, spadek u mężczyzny

W powszechnej świadomości przyjął się stereotyp żony, którą wyjątkowo często „boli głowa”, co jest wymówką od seksu z mężem. Wszyscy zakładają, że to właśnie mężczyźni mają zdecydowanie większą ochotę na igraszki w łóżku – widać to w popularnych serialach czy filmach. Tymczasem, coraz częściej jest na odwrót!

Może zawsze tak było, ale kobiety nie przyznawały się tak ochoczo do tego, że seks sprawia im przyjemność. Od jakiegoś czasu panie otwierają usta i bez wstydu mówią o tym, czego oczekują od swojego partnera w sypialni.

Na pewno wiąże się to z tym, że sławne kobiety tzw. celebrytki, zaczęły mówić otwarcie (i to bez względu na wiek) o swojej seksualności, potrzebach, fantazjach w szeroko pojętych mediach, dając tym samym przykład cichym do tej pory gospodyniom domowym. Seks postrzegany jako „małżeński obowiązek” przeszedł już dawno do lamusa.

Zuzanna Górka