Miłość i związki

Młodsza żona – dlaczego dojrzali mężczyźni porzucają dotychczasowe partnerki dla młodszych?

Młodsza żona

Vlada Karpovich z Pexels

Młodsza żona to marzenie, które realizuje wielu mężczyzn po 50. roku życia. Ich nowe relacje czasem trwają dłużej, czasem krócej. Dużo zależy od tego, na czym są oparte. Dlaczego dojrzali mężczyźni porzucają dotychczasowe partnerki dla młodszych?

Spis treści:

  1. Lęk przed śmiercią a małżeństwo z młodszą kobietą
  2. Potrzeba naprawienia błędów młodości
  3. Dlaczego dojrzali mężczyźni porzucają dotychczasowe partnerki dla młodszych?
  4. Dlaczego kobiety decydują się na związek z dojrzałym mężczyzną?
  5. Młodsza żona a brak partnerstwa w związku
  6. Różnica wieku w związku – kiedy nie ma znaczenia?
  7. Jak uporać się ze stratą po rozstaniu z mężem?

Lęk przed śmiercią a małżeństwo z młodszą kobietą

Małżeństwo z młodszą kobietą bywa zawierane przez mężczyzn z różnych pobudek, najczęściej jednak towarzyszy im lęk przed śmiercią. 50. urodziny to czas, kiedy człowiek uświadamia sobie przemijanie i kruchość własnego życia. Chce jeszcze się nażyć, póki może. Przy młodszej partnerce nie czuje się tak staro, ma wrażenie,  że wiele jeszcze przed nim.

Potrzeba naprawienia błędów młodości

Nie zawsze nasze życie układa się zgodnie z oczekiwaniami. Czasem coś przeoczyliśmy. Za dużo czasu poświęcaliśmy pracy, za mało dzieciom. Dojrzały mężczyzna może sobie to uświadomić i usiłować zmienić bieg wydarzeń. Młodsza żona to okazja do ponownego założenia rodziny, powitania na świecie nowych dzieci i uniknięcia dawnych błędów.

Dlaczego dojrzali mężczyźni porzucają dotychczasowe partnerki dla młodszych?

Młodsza kobieta wydaje się bardziej atrakcyjna z jeszcze jednego powodu. Zazwyczaj nie ma zmarszczek, posiada jędrne ciało, miły dla oka biust. Dojrzałego mężczyznę na jej widok ogarnia fascynacja erotyczna trudna do opanowania. Jeśli pozwoli się jej ponieść, może zapomnieć o wcześniejszych zobowiązaniach względem żony i dzieci.

Dlaczego kobiety decydują się na związek z dojrzałym mężczyzną?

O ile pobudki dojrzałego mężczyzny wydają się jasne, o tyle zainteresowanie młodej kobiety starszym facetem, który zazwyczaj nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie, już dużo trudniej zrozumieć. Prawda jest jednak taka, że choć żyjemy w XXI wieku i możemy robić karierę zawodową, wciąż myślimy stereotypowo. Częściej łatwiej jest znaleźć ustabilizowanego finansowo partnera niż samej rozejrzeć się za dobrze płatną pracą. Poza tym z takim mężczyzną łatwiej mieć dzieci niż z rówieśnikiem, który jeszcze musi się wyszumieć. Niektóre kobiety są niedojrzałe emocjonalnie. Boją się odpowiedzialności własnych decyzji. Wolą, gdy wyboru dokonuje ktoś inny, a starszy mężczyzna ma tendencję do występowania w roli mentora. Poza tym niektóre kobiety miały kiepski kontakt z ojcem, jego brakowało w ich życiu, dlatego szukają kogoś, kto go zastąpi.

Młodsza żona a brak partnerstwa w związku

Młodsza żona, choć początkowo może wydawać się bardzo atrakcyjna, z czasem przestaje tak być postrzegana. Dzieje się tak, ponieważ często tego typu relacje opierają się na niewłaściwych pobudkach. Nie występuje w nich partnerstwo. On wciela się w rolę mentora, ona małego dziecka do wychowania. W pewnym momencie on pragnie wsparcia, którego młodsza żona nie może mu dać. Albo ona dojrzewa i nie chce, aby ją pouczano.

Różnica wieku w związku – kiedy nie ma znaczenia?

Związek z różnicą wieku warto rozpatrzyć z innego punktu widzenia. Zadaj sobie pytanie: czy wybrałbyś ją, gdyby była starsza? Czy zdecydowałabyś się na związek z nimi, gdyby był młodszy? Jeśli odpowiedź brzmi: tak, to prawdopodobnie związaliście się ze sobą z właściwych pobudek. Młodsza żona naprawdę może kochać starszego męża i vice versa. Wiek nie ma tu znaczenia.

Jak uporać się ze stratą po rozstaniu z mężem?

Dojrzały mężczyzna rzadko kiedy jest kawalerem. Często posiada już rodzinę. Aby związać się z młodszą kobietą, musi porzucić dotychczasową partnerkę. Ta często cierpi, czuje się gorsza, mniej atrakcyjna. Warto jednak zrozumieć, że przyczyna nie tkwi w nas samych, lecz nasz były mąż cierpi na lęk przed śmiercią, który usiłuje jakoś wyprzeć.

Dodaj komentarz