Moda

Taśma do biustu – kiedy warto po nią sięgnąć?

Taśma do biustu

Jernej Graj z Unsplash

Wesele, zaręczyny, okrągłe urodziny – to tylko niektóre z ważnych uroczystości, podczas których chcemy wyglądać olśniewająco. Bardzo często kupujemy eleganckie kreacje z modowym pazurem, które mają ciekawie wykrojony dekolt lub mocno odsłonięte plecy. Prezentuje się to spektakularnie, jednak rodzi problemy z doborem bielizny. Z pomocą przychodzi nam taśma do biustu. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy warto po nią sięgnąć.

Spis treści:

  1. Modelowanie piersi z taśmą do biustu
  2. Silikonowy stanik samonośny – poznaj jego ograniczenia!
  3. Bardotka i stanik z odpinanymi ramiączka – u kogo sprawdzi się ta bielizna?
  4. Czy taśma do biustu jest dla każdej kobiety?
  5. Jak korzystać z taśmy do biustu?
  6. Czy taśmy do biustu pozwalają piersiom oddychać?
  7. Cieliste taśmy do biustu – dopasuj je do swojej karnacji!

Modelowanie piersi z taśmą do biustu

Taśma do biustu stanowi spore ułatwienie dla wielu kobiet. Pozwala tak obkleić piersi, aby zapewnić im efekt push up, ale też ładnie zebrać i wymodelować. Dzięki niej możemy nosić głębokie dekolty hollywoodzkie, mocno odsłonięte ramiona oraz głębokie wycięcia na plecach. Każda z nas pragnie ładnie zebrać biust i zawczasu zadbać o to, aby piersi nie prześwitywały. To zapewnia nam komfort podczas ważnych uroczystości.

Silikonowy stanik samonośny – poznaj jego ograniczenia!

Mogłoby się wydawać, że taśma do biustu jest całkowicie zbędna, wszak równie dobrze sprawdzi się silikonowy stanik samonośny. Nakleja się go na biust, nie posiada on zapięcia z tyłu pleców ani ramiączek. Często posiada nisko osadzony mostek, który można dowolnie regulować. Stanik silikonowy świetnie sprawdza się w przypadku mniejszego biustu. Przy większych piersiach nie zapewnia jednak pożądanej podpory. W związku z tym, iż przegrywa z siłami grawitacji, wiele kobiet odczuwa dyskomfort, obawiając się, że biustonosz w końcu się odklei.

Bardotka i stanik z odpinanymi ramiączka – u kogo sprawdzi się ta bielizna?

Przy niektórych dekoltach i krojach w grę wchodzi także bardotka oraz stanik z odpinanymi ramiączkami. To świetne rozwiązanie, gdy decydujemy się na hiszpankę. Bluzka z dekoltem typu carmen nie wygląda dobrze, gdy wystają nam ramiączka od biustonosza. Niemniej wystarczy je odpiąć, by móc pochwalić się zgrabnymi ramionami i wystającymi obojczykami.  Niestety bardotka i stanik z odpinanymi ramiączkami także stanowią zbyt słabe rusztowanie dla większych biustów.

Czy taśma do biustu jest dla każdej kobiety?

Czy wiesz, że taśma do biustu stanowi bardziej uniwersalne rozwiązanie niż bardotka czy silikonowy stanik samonośny? Wykorzystuje się w niej mocny, hipoalergiczny klej, który przeszedł pomyślnie badania dermatologiczne. To właśnie on zapewnia należyte podtrzymanie zarówno małego, jak i bardzo dużego biustu. Taśma sprawdzi się także u kobiet dojrzałych, których piersi straciły nieco jędrności wskutek zmian zachodzących w ich organizmach. Pozwala bardzo ładnie wymodelować biust i sprawić, aby ten był przepięknie zebrany.

Jak korzystać z taśmy do biustu?

Taśma do biustu otwiera przed nami wiele możliwości. Zazwyczaj wraz z nią otrzymujemy instrukcję obsługi, w której pokazano, jak korzystać z niej do różnych dekoltów i kreacji. Inaczej ją założymy do dekoltu hollywoodzkiego, który jest bardzo głęboki i wymaga zebrania piersi z efektem push up, a inaczej do mocniej zabudowanego przodu i gołych pleców.

Czy taśmy do biustu pozwalają piersiom oddychać?

Choć taśmy do biustu należą do niezwykle wygodnych rozwiązań, to budzą obawy wielu kobiet. Panie najczęściej zastanawiają się, czy te pozwalają oddychać skórze piersi, co jest szczególnie istotne zwłaszcza w upalne dni. Mamy jednak dobrą wiadomość. Sama taśma jest wykonana z bawełny i elastanu. Nasącza się ją specjalnym, hipoalergicznym klejem, który nie powinien podrażniać nawet wrażliwej skóry.

Cieliste taśmy do biustu – dopasuj je do swojej karnacji!

Taśmy do biustu występują na rynku w różnych odcieniach. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, warto postawić na tę, która swoim odcieniem jest jak najbardziej zbliżona do naszej karnacji. Dzięki temu rozwiązaniu nic nie prześwituje nawet spod białej sukienki. Przed większym wyjściem, np. ślubem siostry, często odczuwamy stres. Same przygotowania odbywają się w biegu. W związku z tym warto zawczasu przetestować taśmę do biustu, aby w tym ważnym dniu uniknąć niepotrzebnych nerwów i uzyskać pożądany efekt.

Dodaj komentarz