Life Style Psychologia

Mikołaj dla Czterołapka

zwierzęta

Rusza II edycja akcji „Paczka dla Zwierzaczka”, organizowanej przez wolontariuszy w Przytulisku dla Zwierząt w Głownie. Cel jest jeden: umilić Święta psom i kotom, które Boże Narodzenie spędzą w zimnych boksach.

Już czas zakasać rękawy i zostać Świętym Mikołajem! Tym razem jednak nie dla najbliższych, rodziny, czy przyjaciół, którzy każdego dnia są przy nas, a dla psów i kotów z Przytuliska dla Zwierząt w Głownie, które też czekają na prezenty.

Potrzeby zwierząt przebywających pod opieką Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie są ogromne. Ale w czasie okołoświątecznym psy i koty rozumieją, że ludzie mają mnóstwo wydatków, więc ich prośby nie są duże. Kila prosi o ciepłe legowisko, Kropek chciałaby dostać worek swojej ulubionej karmy, a Argo marzy o zabawkach, którymi mogłaby się bawić wraz z innymi kotami przebywającymi w kociarni. To tylko małe marzenia, a tak naprawdę, wielkie rzeczy dla tych pozbawionych domów, ale nie nadziei, zwierząt. Każdy może obdarować tyle czworonogów, ile chce. Wystarczy, że poinformuje o tym Przytulisko i dotrzyma wziętego na siebie zobowiązania.

Jak zostać Świętym Mikołajem?

Wystarczy wejść na stronę: www.przytulisko.glowno.pl w aktualności i kliknąć w banner „Paczka dla Zwierzaczka”. Po przekierowaniu do zakładki o tej samej nazwie należy wybrać zwierzę (lub zwierzęta) i przeczytać, o co ono prosi Świętego Mikołaja. Kolejny krok to poinformowanie Przytuliska, dla którego zwierzaka chcemy ofiarować prezent (mail na adres: media@przytulisko.glowno.pl lub beata@przytulisko.glowno.pl). I tu są dwie możliwości dalszego postępowania:

1. Kupujemy zadeklarowany prezent i wysyłamy go bądź dostarczymy do Przytuliska. Dodatkowo Darczyńcy spoza Głowna mogą skontaktować się z Przytuliskiem, aby dowiedzieć się, czy z ich miasta będzie organizowany specjalny transport prezentów. Na taki przywilej z pewnością mogą liczyć mieszkańcy Warszawy, Wrocławia, Opola, Łodzi, Strykowa, Łowicza, Pruszkowa, Domaniewic, Błonia i Zgierza, a w szczególnych przypadkach i innych miejscowości.

2. Jeśli nie mamy możliwości samodzielnie kupić prezentu, możemy przekazać na konto Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie, które sprawuje opiekę nad Przytuliskiem, darowiznę, z której zostanie sfinansowany zakup danego podarunku. W tytule prosimy pisać: PACZKA DLA ZWIERZACZKA – imię wybranego psa lub kota. Dane do przelewu są na stronie www.przytulisko.glowno.pl

Ważne, by prezenty i darowizny dotarły do Przytuliska lub wolontariuszy w Polsce przed 20 grudnia.

Co dalej?

W wigilijny poranek, o godzinie 10.00 Wolontariusze i chętni Darczyńcy zbiorą się w Przytulisku w Głownie (ul. Piaskowa 37), by przekazać zwierzakom upominki. Każdy, kto nie będzie mógł uczestniczyć w wydarzeniu, będzie mógł później obejrzeć fotorelację na stronie internetowej Przytuliska.

Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” i Wolontariusze w Przytulisku dla Zwierząt w Głownie zachęcają:

Zostań Świętym Mikołajem dla naszych Podopiecznych i zachęć do tego innych!

O Przytulisku

mikołajki dla czterołapka

Przytulisko dla Zwierząt w Głownie zostało założone w 1998 roku. Powstało by dawać schronienie zwierzętom, które są porzucane przez swoich właścicieli, wygłodzone błąkają się po ulicach miasta lub są znajdowane przez mieszkańców Głowna w okolicznych lasach. Niektóre zwierzęta przebywają w Przytulisku, ponieważ osobiście przywieźli je tu ich „właściciele”. Są również takie, które pochodzą z interwencji, gdyż warunki w jakich bytowały zagrażały ich życiu.

W Przytulisku przebywa średnio około 80 psów i około 40 kotów. W opiece nad nimi pomagają wolontariusze, dzięki którym psy odzyskują równowagę psychiczną, uczą się podstawowego posłuszeństwa, a także wychodzą ze stanów depresyjnych i otwierają się na pozytywny kontakt z ludźmi.

www.przytulisko.glowno.pl

Przytulisko dla Zwierząt w Głownie

Komentarze

dulcynea

8 lat temu

Piękna akcja pomocy dla zwierząt.
Chciałabym aby takie akcje były częściej organizowane.
Może to pozwoliłoby dostrzec ten ważny problem.

Zostaw komentarz